Протягом двох днів 12-13 грудня 2009 року в Києві 27 шкільних команд боролися за головний приз - поїздку до Брюсселю - у фіналі Всеукраїнського змагання з європейської інтеграції в рамках проекту ЄС "Змагання з підвищення обізнаності про відносини між Європейським Союзом та Україною".
Учасників заходу урочисто привітав Жозе Мануель Пінту Тейшейра, посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні. В якості експертів було залучено представників донорських структур, ЗМ, відомих громадських діячів України та творчих людей.
Перший приз – навчальний візит до Брюсселю та портативні комп’ютери виграла команда з м. Великі Мости Львівської області, Великомостівський НВК загальноосвітньої школи-ліцею І-ІІІ ступенів. Команда учениці 10 класу Ліліїї Боровець з самого початку змагань стала на позицію лідера, набравши 594 бали під час першого етапу он-лайн тестування. А в фіналі конкурсу найкраще представила одну з європейських країн – Болгарію та власний план дій щодо покращення співпраці Європейського Союзу та України.
Почесне друге місце та цифрові фотоапарати отримала команда з м. Луцька, Волинської області, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25. Третє місце та мобільні комунікатори отримала команда з м. Хмельницький, гімназія № 2 зі статусом ЮНЕСКО. Четверте місце та мобільні комунікатори отримала команда з м. Донецька, загальноосвітня школа № 61. П’яте місце розділили дві команди з м. Бахчисараю, АР Крим БУВК “Школа-гімназія” та з м. Кременчук, Полтавської області, ЗОШ № 9 та отримали mp4 плеєри.
Одним з головних критеріїв оцінки презентацій учасників була інноваційність та творчий підхід. Першого дня учасники представляли країни ЄС. Під час презентацій присутні мали можливість скуштувати національні страви, зануритися у світ культурних традицій й отримати корисні туристичні поради, як, наприклад, щоб скоштувати часникового морозива треба завітати до Естонії, а батьківщиною карамельки чупа-чупсу є сонячна Іспанія. Ще більш напруженою була боротьба в другий день, коли команди представляли плани дій щодо покращення співробітництва Україна-ЄС. Цікавим було різноманіття запропонованих ідей – від місцевих екологічних дій до обґрунтованих пропозицій гармонізації національного законодавства та його адоптації до стандартів Європейської Спільноти, важливим стало й усвідомлення молоддю ролі кожного у процесі європейської інтеграції – червоною ниткою в промовах учасників стало гасло: почнімо зміни з себе, шлях до європейської інтеграції країни починається з кожного з нас.
Метою проекту є підвищення рівня обізнаності українців про відносини між Україною та Європейським Союзом, зокрема про програми фінансової та технічної допомоги, а також про можливості, що відкриваються для української молоді завдяки цим програмам.
Проект реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу та за підтримки Міжнародного фонду ”Відродження”.
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь в Донецький молодіжний дебатний центр до Валентини Дьомкіної або Андрія Донця за тел. (062) 385 98 39.
Коментарі