Захід відбувся в рамках оголошеної Програмою Волонтери ООН акції «Волонтерські вихідні», що тривали 5-6 грудня 2009 р.
До участі у круглому столі долучилися представники провідних громадських організацій України: Волонтери ООН, Зелена Хвиля, ресурсний центр «Гурт», Служіння заради миру, AEGEE-Kyiv, ПЛАСТ, Інформаційний центр «Зелене досьє», екофестиваль «Трипільське коло», Кліматінфо, 350.org, Громадський центр «Волонтер», Демократичний альянс, ГО «Молодіжний екологічний центр», WWF, екоклуб «Еколотос», Студія формування здорового способу життя, Бергвальдпроект, CleanKiev та ін.
На відкритті Президент Асоціації «Новий Акрополь» в Україні Антон Мусулін наголосив на важливості усвідомленння ролі волонтерства: - Думаю, що здатність підтримувати загальнолюдське, проявляти трохи більше доброти і щедрості – це найважливіше, чого ми потребуємо. Зустріч дасть можливість познайомитись один з одним і в подальшому проводити спільні дії.
Джованні Моцареллі, координатор програми Волонтери ООН, у вітальному слові наголосив на двох важливих причинах святкування Міжнародного дня волонтера: по-перше, щоб подякувати за діяльність волонтерів, яка покращує суспільство; по-друге, щоб підвищити усвідомлення ролі та значущості волонтерства в соціумі: - Волонтери є серцем здорового громадянського суспільства. Незважаючи на те, що роль волонтерів досить вагома, їхня праця часто залишається непомітною. Тому час від часу ми маємо зупинитися, подумати і подякувати волонтерам за їхню працю.
Представники організацій мали п’ять хвилин для короткої презентації своєї діяльності з використанням відео- та слайдпрезентацій. Це дало можливість побачити де-факто ті волонтерські проекти, які були здійснені добровольцями.Як виявилося, чимало проектів подібні за характером. Так, україно-швейцарський «Бергвальдпроект», метою якого є збереження території Карпатських лісів, є таким же екологічним табором, які проводить Асоціація «Новий Акрополь» (у Карпатському біосферному заповіднику, Кримських ботанічних садах) та екоклуб «Зелена Хвиля». Чимало створено веб-ресурсів для інформування про волонтерські проекти та спілкування волонтерів: Кліматінфо, «Зелене досьє», ГУРТ, CleanKiev та ін. Соціальними проектами активно займається ВМГО «Служіння заради миру», громадський центр «Волонтер» та ін.
Чимало учасників висловило думку, що об’єднання волонтерських зусиль є наразі одним із найголовніших завдань для розвитку інституту волонтерства в Україні. Дух альтруїзму, властивий свідомості волонтера, є тією дієвою силою, що сприяє як ефективній суспільній праці, так взаєморозумінню різних людей між собою. Як відомо, 2010 рік ЮНЕСКО оголосило Міжнародним роком зближення культур; хотілося б, щоб 2010 став роком зближення і співпраці волонтерських організацій України.
Коментарі