bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Рівнян запрошують переглянути документальні фільми про права людини
30.11.2018

Відкриті безкоштовні покази кращих фільмів 15-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA можуть відвідати рівняни та гості міста впродовж п’яти днів 3-6 та 11 грудня в Рівному.

В понеділок, 3 грудня, демонструватимуть стрічку «Вихідний».

Цей фільм про події в південному українському місті люди вийшли відзначити важливе державне свято. Старі та нові символи, пошук ідентичності та можливість порозуміння між людьми, які, хоч і живуть на сусідніх вулицях, проте стають все далі й далі одне від одного… «Вихідний» – це портрет міста і, водночас, людей, які в ньому живуть. Це фільм про пошук ідентичності на тлі нової війни й тектонічних змін у країні і, як наслідок, у свідомості людей. Чи можна й далі жити, застрягши однією ногою в радянському минулому, а іншою – крокуючи в Європу?

Ця кінострічка для нашого міста особлива ще й тим, що здобула перше місце в одній із номінацій на ІІІ-му Рівненському міжнародному кінофестивалі «Місто Мрії» у вересні цьогоріч.

У вівторок, 4 грудня, можна буде переглянути фільм «Сіева» - це інтимний та поетичний погляд на ніжний різновид вуличного танцю. Він цілеспрямовано відкидає агресивний пафос традиційного брейк-денсу, натомість танець сіева є м’яким і вразливим. Це спосіб розкрити власну сором’язливість і несміливість, страхи і надії. Стрічка Єнні Нюберґ (Фінляндія) розповідає про гурт молодих танцівників і показує, як вони використовують сіеву для вираження своєї невпевненості та мрій.

В середу, 5 грудня, глядачі побачать стрічку «Вєаюфром». Головний герой – Женя, 45 років, він живе в Україні і працює двірником. Його мати проживає в США і зробила для нього «Зелену карту». Щоб не втратити її, він мусить щороку їздити до Америки. Женя шукає собі жінку й хоче одружитися. Він записує своє життя на відео. Цей фільм досліджує реальність селфі за допомогою двох камер: одна камера належить героєві, а другою знімає режисер. У результаті ці дві реальності об’єднуються в одному фільмі.

А в четвер, 6 грудня, кінолюбителі матимуть змогу переглянути фільм «Гірчиця в садах». Головна героїня стрічки – Олена – їде додому, в село на лінії фронту в «сірій зоні» Донецької області, де провела своє дитинство. У саду, щоб будяки не лізли до сусідів, її брат посадив гірчицю. Дівчина лягає в колючу траву і згадує, які великі й смачні були колись абрикоси, вишні, груші, черешні…

Ці чотири покази відбудуться в Рівненській обласній бібліотеці для молоді за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 18. Початок кожного сеансу – 11:00.

А завершальний відкритий показ у рамках цьогорічного фестивалю в Рівному пройде 11 грудня в інформаційно-освітньому просторі INFOHUB (вул. Словацького, 3А). Глядачі побачать стрічку «Дякую за дощ». У ньому показана історія про фермера з Кенії, який використовує свою камеру для відеозапису життя своєї сім’ї, свого села, а також впливу зміни клімату. Він знімав повені, засухи і бурі, але крім того й більш людські втрати: його дітей відправляють додому зі школи, коли він не може оплатити навчання; чоловіки переселяються до міст у пошуках роботи; напруга в сім’ї наростає. Після бурі, що руйнує його будинок, Кісілу починає організовувати громадський рух фермерів, що борються із впливом екстремальних погодних явищ, і доносить свою історію аж до Парижа, на конференцію ООН про зміну клімату. Там, посеред незрозумілих політичних розборок на найбільшому екологічному шоу на Землі, стосунки Кісілу та норвезької режисерки Юлії Дагр роблять цікавий поворот, проливаючи яскраве світло на рух за кліматичну справедливість і на дуже різні світи, які вони представляють.

Початок цього показу – 19:00.

Регіональним координатором 15-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Рівненській області є РОГО «Комітет виборців України». Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

Контакти

  • http://cvu.com.ua/cat/kontakti

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.