bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Повір у довіру

Нещодавно вперше було презентовано публіці Бієнале довіри — ініціативу львівських підприємців, громадських діячів, митців та науковців, яка має на меті повернути звичку довіри у наше повсякдення.

Випробувати себе на довіру в рамках заходів від Бієнале вже мали можливість гості міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. Так, троє запрошених гостей у супроводі незрячих провідників-волонтерів прийшли на симфонічний концерт та прослухали його із закритими очима. Інші - повністю довірились музиці, залишивши свої телефони поза межами концертного залу.

Розповідаємо детальніше, що це за рух, чому він виник і що має на меті.

Що ж таке Бієнале?

Бієнале довіри — відкрита платформа для відбудови довіри як антидоту до сучасних світових бід — посправди, фейків, руйнації звиклих ієрархій та зв’язків. Ініційоване львівськими підприємцями, митцями та науковцями, воно має на меті повернути звичку довіри у наше повсякдення.

Перше у світі Бієнале довіри як масштабна щодворічна подія відбудеться у Львові 19-21 листопада, однак вже зараз тривають тематичні акції та конкурси.

Що там буде цікавого?

Бієнале довіри 19-21 жовтня охопить головні локації Львова, де паралельно відбуватимуться події академічної (дискусійної) частини, а також практичної та мистецької програм.

Понад 20 учасників з України та світу в дискусійній частині міркуватимуть, де поділася довіра з сучасного світу, яка її цінність у соціальному, економічному і культурному вимірах, та як відбудовувати і створювати довіру у майбутньому. Уже зголосились Барт Нотебом, Чарльз Лендрі, Том Бурке, Стейнар Брін, Олександр Фільц, Світлана Одинець, Олег Кришталь, Ірина Соловей, Зураб Аласанія, Алевтина Кахідзе та ін.

До участі у практичній та мистецькій програмах Бієнале активно запрошує долучатись усі потенційно зацікавлені інституції та організації. Тим часом вже погоджене проведення Win Win Forum’у для підприємців, покази документального кіно від Docudays, Сніданки довіри на вулицях Старого міста та серія проектів спільно із освітніми закладами та медіа.

Мистецька програма також наповнюється - стартував міжнародний конкурс плакатів на тему довіри, запланований ще конкурс транспарантів, стріт-арт інтервенції у центрі міста та твори ленд-арту у Стрийському парку.

Що за конкурс плакатів? Як взяти участь?

Плакат – це одна з найлаконічніших, при цьому найдієвіших художніх форм. Бієнале довіри пропонує митцямсаме у цій формі осмислити питання довіри. Для початку, до 3 серпня потрібно зареєструватись на участь у конкурсі. А кінцевий термін подачі самих робіт — 17 вересня.

Найкращі 30 плакатів будуть експоновані у просторі міста, найбільш меткі ідеї планують використати у соціальній рекламі на тему поширення довіри.

Призовий фонд конкурсу становить 6 тис. євро. Докладніше: poster.biennaleoftrust.org

Хто ще і як може долучитися?

Бієнале довіри не позиціонує себе як ініціатива обмеженого кола людей — воно відкрите до взаємодії у всякий спосіб і активно запрошує долучатися усіх зацікавлених — практиків, митців, дослідників, а також соціально відповідальних підприємців.

Отож, бізнес, який думає про майбутнє та готовий “інвестувати у післізавтра”, вже може підтримати Бієнале у акції «Дай 5!»: перерахувавши п’ять тисяч внеску організація чи благодійник будуть зазначені на сторінці Бієнале і допоможуть події відбутися.

Завдяки такому підходу Бієнале не матиме «генерального спонсора» у класичному розумінні, а натомість буде співфінансоване багатьма і стане справді спільною справою мислячих людей. До слова, рух уже підтрималиготель «Леополіс», «Дзига», «Музей ідей», «Хінкальня», «Збруч», Український католицький університет, «JHIVA», «Kumpel’ Group» та інші.

Окрім того, організації та компанії, які розділяють нашу мету, можуть допомогти ресурсно, проектами, спікерами, чи організаційними спроможностями.

Ті, хто поділяє ідеї Бієнале та працює з темою довіри — у освіті, праві, психології, громадському секторі тощо, можуть подавати свої проекти — команда Бієнале докладе усіх зусиль для реалізації влучних тематичних ініціатив.

Медіа, які вважають тему актуальною, можуть започатковувати її обговорення на своїх сторінках.

Заклади культури та митці — зробити тематичні події, виставки чи обговорення у рамках своїх експозицій і акктивностей.

Чому саме довіра?

Довіра – така на перший погляд нематеріальна – має цілком відчутне втілення у капіталі і якості життя суспільства. До прикладу, країни з так званою параноїдальною економікою, до яких прямує й сучасна Україна, втрачають 10-13% ВВП саме через наслідки презумпції недовіри: контролюючі інстанції, нагляд і обмеження.

Тому ми віримо, що тільки через довіру може постати здорове та комфортне середовище, в якому успішно проростатиме не лише творчість, а й усе інше: добробут, впевненість у майбутньому, порозуміння і мир.

Безперечно, на першому Бієнале довіри ми не розраховуємо отримати готові рецепти. Однак пропонуємо почати осмислювати значення та присутність довіри у повсякденному житті, щоб довіряти було як дихати – легко. 

Контакти

  • biennaleoftrust@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.