Круглий стіл «Можливості прозорого управління та використання ренти на місцевому рівні» (Харків)

23 травня о 10:00 у Харкові буде проведено обласний круглий стіл «Можливості прозорого управління та використання ренти на місцевому рівні». Захід організується ГО «НОВА Енергія» в рамках проекту «Прозоре управління коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Дедлайн - 22 травня 2018 року.

Метою проведення заходу є поширення досвіду пілотних громад-учасниць проекту, які протягом восьми місяців опановували підходи до прозорого й ефективного використання рентних коштів від нафто- і газовидобутку на місцевому рівні. Вони розраховували орієнтовні обсяги надходження рентних платежів, планувати їх ефективне використання, запроваджували демократичні інструменти для залучення громадян до управлінських процесів та прийняття рішень, вивчали нагальні потреби мешканців громади та формували стратегічні цілі на майбутнє.

В рамках круглого столу планується обговорити такі питання, як:

  • Стан впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні;
  • Ефективне використання коштів, що надходять у вигляді рентних платежів за користування надрами до місцевих бюджетів видобувних регіонів починаючи з 2018 року згідно Закону № 1793-VIII від 20 грудня 2016 р.;
  • Застосування демократичних інструментів у ході визначення пріоритетних напрямків використання рентних коштів для потреб громади.
  • Кращі демократичні практики для доопрацювання та впровадження планів соціально-економічного розвитку.

До участі у заході запрошуються представники органів влади та місцевого самоврядування, депутати та громадські активісти з видобувних регіонів Харківської області, працівники видобувних компаній та ЗМІ.

Для участі у круглому столі необхідно до 17:00  22 травня 2018 р. заповнити коротку онлайн-форму за посиланням. Точне місце проведення заходу буде додатково повідомлено зареєстрованим учасникам на електронну адресу.

Орієнтовна тривалість круглого столу – до трьох годин. Для учасників заходу передбачені кава-паузи та забезпечення роздатковими матеріалами. Транспортні витрати учасників не покриваються.

Довідково. Метою проекту «Прозоре управління коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні» є запровадження дієвих демократичних практик публічного й ефективного управляння фінансовими потоками на місцях шляхом реалізації пілотних проектів з розробки стратегічних планів розвитку видобувних регіонів, враховуючи перспективні фінансові надходження до місцевих бюджетів у вигляді рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату. Проект реалізується ГО «НОВА Енергія» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Проект запроваджено на підтримку Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні, основним завданням якої є забезпечення прозорості в управлінні природними ресурсами країни і розкриття державних доходів від видобувного сектора.

Місце проведення: м. Харків.

Початок реєстрації: 09:30.

Сайт ГО «НОВА Енергія»

Сторінка ГО «НОВА Енергія» у Facebook

Контактна особа: Віталій Филенко

тел.: +38 095 00 84 991

e-mail: energiya.nova@gmail.com

Контакти

  • ГО «Нова Енергія»
  • energiya.nova@gmail.com
  • +380979257249
  • http://nova-energiya.org
  •  https://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA/
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.