Освітній дім прав людини та громадська організація «МАРТ» запрошують жителів Чернігова та Количівки доєднатися до акції солідарності із кримськими бранцями, яка проходитиме у Домі 26 лютого 2018 року з 19:00 до 21:00.
У дружньому колі відбудеться перегляд документального фільму «Крим. Спротив», що висвітлює хроніку окупації українського півострова Російською Федерацією. Запрошена особа - координаторка молодіжних проектів громадської організації «ЦГП Альменда» Марія Суляліна. Також у скайпі з учасниками буде Дар’я Свиридова, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини. Мова йтиме про моніторинг захоплення Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Гості заходу почують життєві історії кримських переселенців, про проблеми, з якими вони стикаються у повсякденному житті, проведуть фото-флешмоб на підтримку бранців, підписуватимуть листівки, які отримають в’язні. І обов’язково поговорять про права людини за запашною кавою.
Адреса: сел. Количівка, пров. Луговий 1-Г. Для бажаючих відвідати захід з Чернігова та назад буде організовано безкоштовний трансфер. Виїзд автобусу з Черніова о 18:15, зворотнього - близько 21:00. Попередня телефонна реєстрація обов’язкова. Зареєструватись та дізнатись про місце відправлення трансферу можна за номером: 063-64-37-811.
Захід проходитиме в рамках глобальної акції «26 хвилин солідарності» на підтримку Олега Сенцова та інших в’язнів Кремля, що проводиться Центром громадянських свобод партнерстві із ПЕН-клубом Америки. Організатори заходу в Чернігові: Освітній дім прав людини та громадська організація “МАРТ”.
Контактна особа: Світлана, 063-64-37-811
Довідка: 26 лютого - День спротиву окупації Криму. Чотири роки тому на головній площі Сімферополя відбувся багатотисячний мирний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Майоріли українські і кримськотатарські прапори, лунали патріотичні гасла. Мало хто здогадувався, що вже за кілька днів «невідомі зелені чоловічки» встановлять контроль над півостровом. І більше 2 з половиною мільйонів людей залишаться наодинці із російською репресивною машиною.
На сьогодні щонайменше 64 людини ув’язнені за сфабрикованими кримінальними справами. Серед них режисер Олег Сенцов, правозахисник Емір-Усеїн Куку, журналіст Роман Сущенко, кримський фермер Володимир Балух, 19-річний студент Павло Гриб, кримськотатарський активіст Руслан Зейтуллаєв, капітан 2 рангу запасу Володимир Дудка та багато інших. Сумарний строк перебування невинних людей за ґратами вже сягнув до 190 років.
Коментарі