Міжнародна документальна виставка «Тріщина через усе життя» розповідає про спогади українських примусових робітниць у Німеччині. Голова правління фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук розповів «Німецькій хвилі», що це була перша спільна робота з Крайовим об’єднанням Райнланд: «Це виставка щодо нашої спільної сторінки історії – про українок, яких вивезли на примусові роботи в роки Другої світової війни».
Виставку вже мали нагоду побачити в різних містах ФРН та України. У Харкові – заключний етап виставкового турне. «Цікава концепція виставки: це історія десяти жінок, яких знайшли через архіви, зустрілися з ними, простежили їхню долю після повернення на батьківщину. Так само потім вони були не в найкращих умовах в радянській Україні», - каже Максимчук.
Наступні спільні проекти
Нині в рамках великої програми «Уроки історії» фонд «Україна 3000» планує наступні українсько-німецькі проекти. Зокрема готують проект з вшанування знищених населених пунктів під час Другої світової війни в Україні. «Нам приємно, що німці щиро хочуть не забути історію, а хочуть показати її такою, якою вона була, зафіксувати її і цим, можливо, певною мірою вибачитися за тих німців, хто, можливо, не по своїй волі, але чинив такі злочини», - ділиться Максимчук.
Фонд також опікується проектами з підтримки українських музеїв і його голова сподівається, що колеги з Крайового об’єднання Райнланд та інших німецьких культурних центрів сприятимуть цьому. За словами Максимчука, для розвитку музейної справи в Україні може бути корисним досвід колег з Німеччини. Адже в Україні бракує знань і можливостей щодо обліку музейних цінностей, архівування, музейного менеджменту, правильно організованого обслуговування відвідувачів, сучасних засобів комунікації тощо.
Автор: Ольга Веснянка
Джерело
Коментарі