«Переселенська блуканина» у Полтаві

14 листопада 2017 року відбудеться презентація настільної гри «Переселенська блуканина». Її автором та ініціатором є Програма «Радник з питань ВПО».

 Захід відбудеться в приміщенні Інтеграційного центру для ВПО та місцевої громади за адресою м. Полтава вул. Шевченка 13 А. Початок о 14 годині.

Учасники гри зможуть крок за кроком в ігровому форматі пройти шлях внутрішньо переміщеної особи: від ухвалення рішення про переселення до моменту, коли людина повністю пристосувалась до життя в новому середовищі. І кроки - це не метафора: на масштабованому ігровому полі  6 х 4 м  на гравців чекатимуть реальні проблеми та сценарії.

Головна мета проекту «Переселенська блуканина» - розповісти якомога ширшому загалу українців про труднощі, з якими переселенці стикаються на своєму  шляху до нової домівки, привернути увагу до порушення прав та проблеми інтеграції цієї категорії громадян. Презентація гри в Києві стала тільки першим етапом: настільні варіанти «Переселенської блуканини» будуть передані громадським організаціям та активістам у регіони.

Механіка гри є традиційною: за допомогою грального кубика і фішок учасники мають пройти ігрове поле, дотримуючись інструкцій. Головна особливість «Переселенської блуканини» – її  сценарій.  Його розробила програма «Радник з питань ВПО» спільно з самими переселенцями,які не з чужих слів знають, як починати все з початку і в чужих містах відстоювати свої права.  Всього ж у сценарії змодельовані 76 ситуацій, які описують буденні події життя  ВПО.

Співавтор гри Валерія Вершиніна, менеджер проекту «Радник з питань ВПО» зазначає: «В нашому суспільстві досі не вистачає обізнаності з проблемами переселенців. Можливо, через те, що люди не уявляють, із чим тим доводиться зіткнутися. Коли можна пожити чужим життям з усіма складними, а й іноді й абсурдними подіями, які доводиться переживати переселенцям, - це унікальний досвід».

Програма «Радник з питань ВПО», започаткована Міністерством соціальної політики України та здійснюється канадською неурядовою організацією Stabilization Support Services завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства».

Stabilization Support Services є неурядовою канадської організацію, яка з 2015 року працює в Україні, допомагаючи у розв’язанні низки проблем, пов’язаних із військовим конфліктом на Сході України та окупацією Криму, а також  з організацією допомоги постраждалим на державному та місцевому рівнях.

Контакти

  • +380975592096
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.