bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

П’ятнадцятий День миру в Україні

Півтора десятиліття Україна разом з усім світом відзначає день миру. У 2002 році Президент підписав Указ, яким  затвердив  дату державного свята – таку ж як  у всьому світі – 21 вересня. 

Півтора десятиліття Україна разом з усім світом відзначає день миру. У 2002 році Президент підписав Указ, яким  затвердив  дату державного свята – таку ж як  у всьому світі – 21 вересня. Таким чином наша держава продемонструвала, що підтримує Генасамблею ООН у прагненні  зупинити військові дії на нашій планеті. Останні кілька років слово “мир” перестало бути абстрактним поняттям для українців. Військовий конфлікт на Донбасі та анексія Криму змусили багатьох, пов’язати це слово із подіями та очікуваними змінами у власному житті. 

Четвертий рік продовжується війна Росії проти України, окуповано частину Донецької і Луганської областей. Загинуло більше 10 тисяч людей. Ледь не кожного дня Україна прощається зі своїми загиблими захисниками, - розмірковує Світлана Єременко,  виконавчий директор Інституту демократії імені Пилипа Орлика. – Тільки зараз ми усвідомили, що таке мир. Це щаслива усмішка дитини; місто, де народився, й улюблена опера; запах рідного дому, український прапор без кривавих плям…” 

Іншим не менш трагічним наслідком війни стало загострення внутрішньої ворожнечі. А саме, проявів нетолерантного ставлення до окремих соціальних груп, таких як внутрішньо-переміщені особи, поруч із, на жаль, розповсюдженим явищем – дискримінацією за національними, етнічними, статевими ознаками, статевою орієнтацією, політичними вподобаннями, тощо. 

Із 2015 року “Молодіжна організація “СТАН” ініціює до Дня миру всеукраїнські акції, метою яких є налагодження діалогу, примирення та порозуміння у суспільстві. Минулого року акцію підтримали понад 50 організацій у 13 регіонах України. Позитивним показником було й те, що на всеукраїнський діалог вийшли організації та активіст(к)и прифронтових регіонів та міст. 

Учасники та учасниці прагнули привернути увагу до проблем свободи і права україн(ців/-ок), зберегти цілісність та культурну спадщину своєї Батьківщини, будуючи “діалогові мости” не тільки на локальному, але й на національному рівні. В рамках акції по всій країні провели флешмоби, конкурси, кінопокази та, публічні дискусії. 

Координатор(к)ами заходів виступили представни(-ці/ки)  54 організацій. Серед них вчител(-і/ки) шкіл, викладач(-і/ки) вишів, активна молодь, представни(-ці/ки) правозахисних організацій, учасни(-ці/ки) АТО, представни(-ці/ки) національних меншин, активіст(к)и та правозахисни(-ці/ки) з числа внутрішньо переміщених осіб, працівни(-ці/ки) культури та спорту. Заходи в межах акції пройшли за міцної підтримки громади без жодного негативного інциденту.

Навіть коли в одній школі, одному класі, вчитель на виховній годині поговорить із дітьми про мир, це вже важливо. А якщо того самого дня, можливо, в той самий час про мир говоритимуть у школах, університетах, на площах міст, у бібліотеках, хабах, торгових центрах, просто собі у дворах по всій Україні? Хіба це не єднання заради миру, коли кожен робить свою маленьку частинку і сам стає частиною чогось великого?”  – говорить Олеся Архіпова –  активістка,  учасниця минулорічних акцій до Дня миру та співорганізаторка “Дня миру in UA 2017”. Усім, хто хоче “сказати своє слово про мир”, але все ще вагається через брак досвіду в організації масових подій, активістка пропонує алгоритм, складений на основі досвіду організації “СТАН” та інших організацій: 

1.Визначитися з місцем та формою проведення акції у своєму місті

2.Нанести подію на карту Всеукраїнської мережевої акції “День миру in UA 2017” –https://goo.gl/Cc2Yef

3.Заповнити анкету –https://goo.gl/BFJnhj

4.Розробити детальний план акції, підготувати та розповсюдити анонси про подію

5.За можливості, долучити до акції інші громадські організації, ініціативні групи, спеціалістів і волонтерів у ролі спікерів та експертів

6.Повідомити необхідну інформацію щодо проведення акції координаторам “Дня миру in UA 2017”

7.Поінформувати про подію власних корреспондентів всеукраїнських медіа у своєму місті.

8. Повідомити органи місцевого самоврядування про проведення акції (лист повідомлення)

9.Провівши акцію, та розповсюдити інформацію про неї, поінформувати медіа.

Порада: зробити акцію видовищнішою допоможуть майстер-класи, тренінги, перформанси, фотовиставки, форум-театральні постановки та інші інтерактивні заходи, організовані додатково.

Організатор(к)и всеукраїнської акції також заохочують брати участь у всеукраїнському флешмобі “Що для мене мир?”. Для цього зніміть коротке відео, у якому розкажіть, що саме для вас означає мир та викладіть у Facebook iз хеш-тегом #деньмируinUA2017. 

Запрошуємо усіх охочих приєднатися і до цьогорічної акції! “День миру in UA 2017” є частиною проекту “Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України”, який реалізовує ГО “Молодіжна організація “СТАН” за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Всеукраїнська акція також проходить в рамках конкурсу “Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

Посилання на відео команди «СТАНу»

https://www.youtube.com/watch?v=lPS2Gg_cwL0

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.