bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Всеукраїнська акція «Відкриті діалоги» до Дня Європи
23.04.2017

У День Європи небайдужих громадян, митців та активістів закликають долучитися до загальноукраїнської акції «Відкриті діалоги» задля формування європейських цінностей: демократії, верховенства права, культурного розмаїття та прав людини.

Менш ніж за місяць, 14 травня, Україна святкує День Європи. Цього року свято набуває особливого значення, адже в квітні Європейський Парламент підтримав запровадження безвізового режиму з Україною. Можливість подорожувати вільно – це крок взаємоповаги та довіри, важливий етап на шляху до євроінтеграції, поруч зі зміцненням культурних та економічних зв’язків, реалізацією спільних проектів у сфері освіти, науки, мистецтва. Навіть якщо ви не збираєтесь вирушати за межі країни завтра, вас визнають носієм європейських цінностей: демократії, верховенства права, дотримання прав людини – вже сьогодні.

Тому, так важливо відзначити символічний день подіями в кожному українському місті, надати можливість висловити свої думки пересічним громадянами України. Молодіжна організація «СТАН» закликає небайдужих громадян, громадських активістів, національно-культурні товариства, ініціативні групи, громадські організації, державні, освітні та релігійні установи різних регіонів України долучитися до проведення всеукраїнської акції «Відкриті діалоги» у День Європи.

Замість традиційних танців та пісень ініціатори акції пропонують провести діалоги у громадах щодо європейських цінностей, прав людини та культурного розмаїття. Зробити це може кожен, організувавши захід, ключовим елементом якого стане такий відкритий діалог.

Кожне місто, організація, заклад, ініціативна група чи окрема небайдужа людина, яка бажає взяти участь у «Відкритих діалогах»  може заповнити реєстраційну форму за посиланням. Зареєстровані події будуть позначені на інтерактивній мапі всеукраїнської акції «Відкриті Діалоги» до Дня Європи та анонсовані в ключових ЗМІ. Організатори впевнені, що всеукраїнська акція набуде великого масштабу завдяки небайдужим громадянам та буде почута політиками в Києві, Брюсселі, Вашингтоні та суспільством по всій Європі.

«Україна максимально наблизилася до Об’єднаної Європи – вільний безвізовий перетин кордону, дешеві літаки в небі, бум креативних спеціальностей вже не є фантастикою. З іншого боку, невідомі політичні сили щодалі розхитують ситуацію: про це свідчать чисельні акти вандалізму на єврейських та польських меморіалах, ксенофобські виступи окремих політиканів та вже зовсім брутальний обстріл будинку Польського консульства у Луцьку з гранатомету кілька тижнів тому, – говорить голова правління Молодіжної організації «СТАН» Ярослав Мінкін. – Саме  тому ми, низові громадські активісти, вважаємо, що окрім інфраструктурних змін наша країна потребує докорінних змін у свідомості».

Традиційно в День Європи відбуваються десятки заходів. На жаль, лише деякі з них спрямовані на формування європейських цінностей у суспільстві, виховання поваги до культурного розмаїття та Права Людини. Організатори закликають небайдужих громадян перетворювати власні населені пункти на майданчики для діалогу та проводити виставки, живі бібліотеки, перфоманси, форум-театральні постановки, кінопокази та дискусії. Кожен сам вільний обирати форму вираження власних ідей. Навіть просто поспілкувавшись з близькими та друзями про європейські цінності, людина здатна зрушити Україну на цілий крок вперед до великої дружньої родини країн ЄС.

«Ми сподіваємося, що всі небайдужі громадяни, які долучаться до загальноукраїнської акції «Відкриті діалоги» в День Європи зможуть отримати інформаційні матеріали від Представництва Європейського Союзу в Україні та експертну підтримку від експертів Української Національної Платформи ФГС СхП, а учасники воркшопу або ж випускники попередніх програм «СТАНу» зможу приєднатися до заходів у населених пунктах та допомогти з їх організацією.

Значно легше говорити про європейські цінності, знаходячись у місті, але не менш важливо робити це в селі. Тому перший захід у межах проекту «Відкриті діалоги» наша команда проведе в маленькому селі Бабин Косівського району Івано-Франківській області, де буде організований воркшоп для громадських активістів та експертів з євроінтеграції,  –  пояснює операційна менеджерка організації «СТАН» Олеся Архіпова».

Проект «Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні» реалізовує Молодіжна організація «СТАН»  в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах»  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу. Метою проекту є усвідомлений рух до Європи, що здійснюється на рівні суспільства: регіонів,  міст, спільнот, окремих громадян.

Із запитаннями та пропозиціями звертайтеся до організаторів електронною поштою: ([email protected] ) або за телефонами. 

Голова правління молодіжної організації «СТАН» Ярослав Мінкін +380953495325;

Медіа офіцер молодіжної організації «СТАН» Ксенія Янко +380977512464 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.