bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ІІ Форум Альянсу організацій переселенців в Україні

01 березня 2017 року в 10:00 в конференц-залі готелю «Оптіма» (м. Рівне, вул. Словацького, буд. 9) відбудеться ІІ Форум Альянсу організацій переселенців в Україні. Проект «Від посилення організаційного розвитку громадських об’єднань  ВПО – до позитивних суспільних змін», ініційовано ГО «ВО ВПО «Україна - моя сім’я» (м. Рівне). Ця подія проводиться в рамках проекту «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», що здійснюються за фінансової підтримки Європейського Союзу, та Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України».

 Це вже другий Форум, який проводиться громадськими організаціями переселенців в Україні на Рівненщині. 22-23 листопада 2015 року 16 організацій переселенців, переважно із західних областей України, вирішили об’єднатися в Альянс з метою посилення впливу на прийняття рішень на державному рівні щодо вимушених переселенців.

 Організації - члени Альянсу за ці два роки налагодили тісні комунікації, обмін корисною інформацією, беруть участь у спільних проектах, заходах, акціях і довели, що можуть діяти разом для досягнення своїх цілей. Є позитивні моменти в діяльності кожної з організацій Альянсу. Проте, про системне поліпшення в житті переселенців говорити ще зарано.

 Проблеми цієї категорії людей на місцевому та державному рівні вирішуються повільно, або не вирішуються взагалі. Державні програми та постанови не мають чіткого механізму виконання і, найчастіше, носять дискримінаційний характер та призводять до звуження конституційних прав вимушених переселенців. Наприклад: ВПО не мають права брати участь у місцевих виборах; вони позбавлені можливості самостійно обирати банк для отримання соціальної допомоги; працівники служб соцзахисту можуть проводити огляд житла ВПО, не маючи на це відповідних повноважень, закріплених законодавством України та ін.

Проект «Від посилення організаційного розвитку громадських об’єднань  ВПО – до позитивних суспільних змін» розраховано на 6 місяців. Він передбачає проведення 3-х тренінгів для керівного складу організацій щодо підвищення рівня знань із залучення ресурсів, механізмів лобіювання інтересів та впливу на прийняття рішень на місцях та подальший консультативно-експертний супровід на протязі всього проекту. Буде розроблено стратегічний та операційний план, створено координаційний центр для спільного проведення юридично обґрунтованого комплексу адвокаційних заходів, спрямованих на відновлення громадянських прав вимушених переселенців, гарантованих Конституцією України, що призведе до системного покращення у вирішенні проблем ВПО, більш успішної інтеграції в громади, гідного життя, позитивних соціальних змін у суспільстві.

 Цього разу в проекті братимуть участь не тільки члени Альянсу, а й громадські організації: ІГ « Нова Надія», ДОО “ГО”Сила Майбутнього”, ГО «Територія – Новий Схід», ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА АСОЦІАЦІЯ ФАХІВЦІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ, ГО “Країна мрії”, Переселенці Вінниччини ГО “ОП “Спільна справа”, ГО “ЄДНІСТЬ”, ГО «КРЫМ СОС», НГО “Луганська Правозахисна Група”, ГО ДОБРОТВОР, Коаліція “Переселенці за оновлену Україну”.

 Бажаючим долучитися до спільної справи в подоланні проблем переселенців, в поверненні ВПО прав, гарантованих Конституцією України, прохання зареєструватись за електронною адресою: [email protected] або залишити повідомлення на сторінці в Facebook: https://www.facebook.com/alliance.org2015/

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.