Громадська організація «Спілкування без кордонів» (Харків) та громадська організація «День музики» (Харків) реалізовують оптимістичний проект PLAN B. Фестиваль соціальних ініціатив та нової музики PLAN B проходитиме у два етапи:
Plan B – це комунікаційна платформа, покликана об’єднати окремі громадські ініціативи усієї України в єдину мережу. Фестиваль PLAN B має стати інтенсивним 72годинним комунікаційним марафоном, який складається з навчання, розваг і нетворкінгу. Денна конференція збере громадських активістів зі всієї України та з-за кордону, а концерти та діджейсети порадують хорошою музикою і стануть майданчиком для неформального спілкування.
Умови участі:
Вхід на концерти вільний. Для участі у конференції у Слов'янську і Краматорську необхідно зареєструватися. Якщо ви активіст зі cхідного регіону, ви можете отримати стипендію на проживання, проїзд, харчування.
Програма
2 вересня, Слов'янськ, Шовковичний парк
16.00 – мініфестиваль від Дитячої ПлощАРТки (Харків): творчий діалог для дітей та батьків.
17.0018.00 – виступ спортсменівекстремалів.
18.00-22.00 – концерт-відкриття за участі «Гражданин Топинамбур», 5 VYMIR.
3 вересня, Краматорськ
Денна частина:
10.00-17.30 – конференція (місце проведення буде повідомлено зареєстрованим учасникам)
Конференція відбудеться у форматі коротких яскравих 20хвилинних виступів + більш поглиблених воркшопів + сесій «питання-відповідь».
Хорея Салажан (Румунія/Монголія/Тайланд) розповість про новітні методи передачі інформації, а у рамках воркшопу навчить ефективно використовувати нові медіа у соціальних поектах.
Боян Бошкович і Райко Божич (Сербія) поділяться досвідом проведення одного з найбільших фестивалей Європи, EXIT, та розкажуть про підводне каміння івентменеджменту.
Галина Уварова (волонтерська організація SVIT Ukraine) поділиться багаторічним досвідом міжнародного волонтерства та познайомить із різноманітними програмами. Артем Коноваловрозповість, навіщо та як популяризувати науку, поділиться досвідом організації проекту «Наукові Пікнінки» у різних регіонах країни.
Учасники проекту Ecolanding розкажуть, як вдалося організувати сортування сміття у невеличкому селищі, і як ініціативу підхопив цілий регіон.
Юлія Пашковська («Еколтава») поділиться чималим досвідом організаці міських екопроектів.
Інші теми денної конференції: екстрімспорт у міському просторі та в роботі з громадою, документалістика як засіб роботи над соціальними проблемами, робототехніка і нанотехнології.
Нічна частина Краматорськ, подвір'я Центру позашкільної роботи (Будинок піонерів за літаком)
18.30 – акустичний концерт за участю Routine, Postman.
20.30 – перегляд документального кіно з обговоренням.
Більш детальна програма фестивалю міститься у додатку.
Про фестиваль
У фестивалі візьмуть участь найзухваліші й найяскравіші представники різних соціальних ініціатив України, а також їхні зарубіжні колеги та однодумці. Захисники довкілля та борці за права людини, організатори спільнот і громадських рухів, партизанські художники, будівельники, організатори благодійних акцій і творці корисних мобільних додатків – PLAN B створено для того, щоб об’єднати всіх цих чудових людей, які працюють задля порятунку своєї країни від кризи і прагнуть дати поштовх до нових змін і розвитку.
Тоді як Україна поволі реабілітується, переживає розквіт волонтерського руху і громадських ініціатив, багато спільнот залишаються розрізненими, особливо на Сході. Люди, що займаються однаковими проблемами на відстані у сто кілометрів, нічого одне про одного не знають. Мета PLAN B – створити комунікаційну платформу для таких людей. Зібрати на ній найвіртуозніших соціальних акробатів, найбільш відчайдушних анонімних героїв, найактуальніших художників і артистів, щоб вони могли обмінюватися натхненням, досвідом, інноваціями і практичними технологіями, створювати спільні міждисциплінарні проекти. Дати можливість кожному відчути себе частиною великого і потужного руху, власниками єдиного спільного плану дій, які покращують життя – все це отримало кодову назву «PLAN B».
Що ж до назви проекту, то вона говорить сама за себе: як би там не було, не опускайте руки – з будьякої ситуації є вихід, завжди можна згенерувати екстрений альтернативний «план Б». Саме креативні рішення й інновації, народжені в пошуках такого запасного «плану Б», будуть представлені нашими гостями у формі коротких динамічних презентацій формату TED і більш поглиблених воркшопів.
Окрім українських доповідачів, у конференції візьмуть участь представники більше десяти соціальних ініціатив з усього світу і з різних сфер: ІТ, мистецтва, спорту, музики, кіно, захисту прав людини та ін. Спікери проведуть презентації своїх проектів, захопливо розкажуть про лайфхаки, які зумовили їхній успіх, а також про інші серйозні й важливі речі. Серед уже заявлених учасників: Брайян Фоунтейн (США), організатор наймасштабніших флешмобів «Improv Everywhere»; Торстен Сторно (Німеччина), DJ, ініціатор фестивалю інді ігор «A MAZE»; Девід Левін (США), активіст організації «Row3d», яка використовує нанотехнології для допомоги громадам у зоні конфліктів; Ірмела МеньшенШрам (Німеччина), мирна антинацистська бабусяактивістка; Марія Серветник (Німеччина), еколог, активист організації «Trial and Error» розповість про креативний та сталий розвиток громад; Ігор Зайдель (РосіяНімеччинаУкраїна), стрітартист, художникконцептуаліст розповість про проект «Міфологема міста», культурний код, артактивізм; Олександр Філоненко (Україна), представник організації «ЕМАУС» у Харкові, засновник адаптаційного центру для дітей з інвалідністю «Літаючий дім»; Настя Мельниченко (Україна), ініціатор резонансного онлайн флешмобу #янебоюсясказати; Таня Кисельчук (Україна), співзасновниця проекту «WiseCow»; Йош (Україна), голова Феміністичних Студій у Львові.
Мета нового проекту – не створення вузькоспеціалізованої закритої спільноти, але здійснення своєрідної революції у громадській свідомості, поширення ентузіазму серед широкого кола людей, які поки що не мають достатньо мотивації для активних дій. Але, як і Ірвін Велш, організатори вважають, що «революція без танців взагалі не варта того, щоб її робити». Тому нічна частина фестивалю буде складатися з концертів і вечірок за участі цікавих різноформатних українських і іноземних артистів. Нічні заходи будуть відбуватися в кількох різних місцях (детальну інформацію можна буде знайти на офіційному ресурсі проекту).
Фестиваль соціальних ініціатив та нової музики PLAN B реалізується командою представників громадських організацій і активістів у межах Української Ініціативи Підвищення Впевненості (UCBI) при фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Коментарі