Зустріч-нарада регіональних партнерів Загальнонаціонального проекту «Громадське спостереження за вступною кампанією 2008 року» пройшла у Кіровограді.
Представники організацій-регіональних партнерів проекту не тільки поділилися досвідом у проведенні спостереження за вступною кампанією у більш ніж тридцяти ВНЗ країни (у п’ятнадцяти регіонах), але й обговорили структуру підсумкового аналітичного звіту та виробили рекомендації до Міністерства освіти, органів місцевої влади і громадських організацій.
На основі емпіричного досвіду, який активісти громадських організацій та аналітичних центрів здобули протягом останніх п’яти місяці роботи „у полі”, можна зробити чимало корисних висновків, які допоможуть технологічно покращити перебіг вступної кампанії наступного року. Незабаром, до речі, окремі з рекомендацій, ми оприлюднимо на даному сайті.
Під час відкриття семінару вступне слово сказали і представники проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» Любов Паливода та Наталя Суходольська. Наразі проект оцінює роботу Коаліції громадських організацій, що вели громадське спостереження за вступною кампанією, досить позитивно і очевидно, що є всі підстави очікувати продовження проекту. Можливо і розширення переліку ВНЗ, які стануть об’єктами моніторингу наступного року.
Представлення досвіду партнерів у проведенні громадського спостереження за роботою приймальних комісій та узагальнення досвіду партнерів у контексті планування моніторингових кампаній наступних років модерувала Алла Волошина, координатор проекту та віце-президент кіровоградського творчого об’єднання „Технології оптимального розвитку особистості”. Саме ця організація здійснювала координацію роботи Коаліції, що проводила моніторинг вступної кампанії у нашій державі цього року. Моніторинг, до речі, відбувався вперше в історії України і отримав не тільки підтримку з боку Міністерства освіти та науки України, але й повне розуміння з боку керівництва більшості університетів, що пройшли процес моніторингу.
Втім, були й такі ВНЗ, керівництво яких або ж перелякалося громадського спостереження або, можливо, було некомпетентне чи занадто зайняте, тому і не зважило навіть на лист підтримки від МОН та не пішло на співпрацю із громадськими спостерігачами. Втім, загалом учасники Коаліції оцінюють рівень співпраці, який виник поміж громадськими спостерігачами та приймальними комісіями і керівництвом ВНЗ, як добрий. Не зважаючи на це у рекомендації щодо удосконалення вступної кампанії 2009 року на основі регіонального досвіду та у розробку узагальнених рекомендацій щодо удосконалення вступних кампаній наступних років було включено і рекомендації саме ВНЗ. Наприклад, щодо організації роботи приймальних комісій, удосконалення веб-сайтів університетів та збільшення прозорості роботи ВНЗ в цілому.
В останній день семінару було обговорено структуру, форму та зміст підсумкових регіональних та загального звітів по проекту, і цю роботу модерував Олексій Хмара, президент кіровоградського творчого об’єднання „Технології оптимального розвитку особистості”.
Учасники зустрічі також визначилися із форматом та планом проведення підсумкових публічних заходів у межах проекту - як на регіональному рівні, так і на рівні України. Отже, вже на початку листопада місяця, коли буде надруковано аналітичний звіт за результатами проекту, широка громадськість зможе довідатися про всі деталі перебігу громадського спостереження за вступною кампанією. Більше писати про це будемо і ми на веб-сайті проекту: http://www.vstup.in.ua
Коментарі