bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Миколаївські школярі завершили реалізацію своїх проектів соціальної програми
01.07.2009

У Миколаєві та Жовтневому районі Миколаївської області завершилася реалізація проектів-переможців п'ятого конкурсу соціальної програми компанії РУСАЛ «Сто класних проектів».

Мета програми – залучення школярів і вчителів до спільної суспільно-корисної проектної діяльності. Головна особливість конкурсу «Сто класних проектів» полягає в тому, що все в проекті – від ідеї до її здійснення – роблять самі діти. Безумовно, у них є дорослий наставник, який в потрібний момент допоможе радою, але ініціатива належить школярам. До того ж проекти діти пишуть в одному навчальному році, а реалізують їх в наступному.

Таким чином, дітлохи вчаться довготривалому плануванню і відповідальності за свою діяльність. Щорік більше 100 суспільно-корисних ідей школярів отримують фінансову підтримку. Це єдиний конкурс, в якому є дитяча експертиза проектів, коли підлітки нарівні з дорослими оцінюють ідеї своїх однолітків. На думку незалежних експертів, участь в «Ста класних проектів» позитивно впливає на індивідуальний розвиток школярів: вони вчаться працювати в команді, відчувають свою значущість і відповідальність за загальну справу, стають самостійнішими.

Всі проекти, що перемогли в п’ятому конкурсі, були реалізовані в 2008-2009 навчальному році. На втілення в життя своїх ідей миколаївські школярі отримали від ОК РУСАЛ фінансову підтримку на суму понад 100 тисяч гривень.

В ході реалізації проектів було організоване і проведене більше 130 заходів, в яких залучено 14 тисяч жителів регіону.

Представляємо підсумки реалізації проектів:

  • Миколаївська гімназія №3, проект «Школа юних менеджерів «Буквар для Рокфеллеров», керівники проекту: Гиштимульт Т.І., Коваль І.І. В рамках проекту організована і функціонує районна школа юного менеджера «Буквар для Рокфеллеров», в рамках якої проводяться учбові заняття по основах менеджменту, заняття по розвитку комунікативних умінь, практикуми по культурі російської ділової мови, заняття по інформатиці (електронні таблиці); створений економічний театр; відкрито «Клуб успішної людини», де проходят зустрічі з успішними людьми міста Миколаєва.

  • Миколаївська загальноосвітня школа Жовтневого району Миколаївської області, проект «Клуб ветеранів», керівник проекту: Белецька Н.С. В сільській громаді створений і працює Клуб ветеранів, в якому є можливість частіше зустрічатися поколіннями, спілкуватися, згадувати молоді роки, трудові будні, в теплі і затишку, сподіваючись коротати довгі для них ночі, вихідні дні. У клубі для ветеранів організовуються вечори відпочинку «Від щирого серця».

  • Миколаївська загальноосвітня школа № 45, проект «Будьте здорові, малече!», керівник проекту: Казюк О.В. Результати: створений учнівський театр, основною діяльністю якого є навчання дітей навичкам здорового способу життя. Учасники театру створили спектакль «Будьте здорові, малече!», у якому, граючи і розважаючи, виучують дітей берегти своє здоров’я, вести боротьбу зі шкідливими звичками, навчать дотриманню гігієни.

  • Прібузька загальноосвітня школа Жовтневого району Миколаївської області, проект «Група пошуку «Жива історія», керівник проекту: Алдабаєва О.Д. В результаті кропіткої роботи учнів школи створена брошура «Історія села Прібузьке». Поповнений фонд шкільного музею матеріалами про історію села. Після урочистої презентації брошури, школяри стали місцевими зірками.

  • Миколаївський ліцей «Педагог», проект «Крок до творчості», керівник проекту: Єрошенко М.А. Підсумки: створений «майданчик» для учнів 10-11 класів м. Миколаєва, де проводяться зустрічі з діячами мистецтва, на заняттях досліджуються: творча лабораторія художника, його стиль, види і жанри образотворчого мистецтва. До роботи в центрі залучені відомі художники, скульптори, реставратори Миколаєва, працівники художнього музею ім. В.В.Верещагина та Дому художника, журналісти.

  • Миколаївська гімназія №3, проект «Валеологічний анімаційний клуб «Атлас безпеці», керівник проекту: Мазур М.А. Команда проекту організувала анімаційний клуб, який проводить презентації з тематики «Безпека життєдіяльності» для школярів 5-7 класів Корабельного району. Створений «Атлас безпеки» знайомить з Правилами дорожнього руху, пожежній і техногенній безпеці, допомагає розібратися, знайти вихід у важких ситуаціях.

  • Миколаївський муніципальний колегіум, проект «Майстерня домовенка Кузі», керівник проекту: Харітонова І.А. Створений кружок, за допомогою якого можна проявити здібності дітей у різних творчих видах діяльності, дати їм можливість знайти себе й організувати цікавий від навчання час проведення.

  • Миколаївська загальноосвітня школа № 45, проект «Центр інтернаціональної дружби (ЦІД) «По країнах і континентах», керівник проекту: Яковльова Т.В. Результати: створений міський Центру інтернаціональної дружби; проведений унікальний фольклорний фестиваль «Сузір’я творців»; налагоджені дружні взаємини з білоруським містом Солігорськ і російський Псковом; взято участь у Всеукраїнському семінарі, присвяченому ювілею О.С. Пушкіна («пушкінські читання»).

  • Зеленогайська загальноосвітня школа Жовтневого району Миколаївської області, проект «Наш будинок», керівник проекту: Максименко Г.Л. Підсумки: створена сільська газета для всіх жителів сел Зелений Гай і Еленовка. Газета виходить двічі на місяць. Команда проекту тісно співробітничає з сільською радою, самоврядуванням школи, адміністрацією та працівниками школи, жителями сел.

  • Лучівська загальноосвітня школа Жовтневого району Миколаївської області, проект «Шкільний радіоцентр «ШТОРМ», керівник проекту: Ільчук С.І. Результати: створено шкільне радіо. На сьогодні радіо найефективніший і популярніший спосіб передачі інформації в нашій школі.

Інформація про Центр соціальних програм РУСАЛу (ЦСП) створений в кінці 2004 року. Створений в Миколаєві ЦСП сьогодні є авторитетною некомерційною організацією в Україні. Центр розвиває і підтримує місцеві соціальні ініціативи, направлені на поліпшення якості життя людей в регіонах присутності компанії, через реалізацію благодійних програм: «Сто класних проектів», «Сто спортивних проектів», «Крокуй за обрій», «Зелений дозор», «Школа соціального проектування», а також через партнерські програми та проекти.

Контакти

  • Дмитро Мурашко
  • Фонд “Центр соціальних програм РУСАЛу в Україні”
  • [email protected]
  • 8 (0512) 636696
  • 8 (067) 4931449.
  • http://www.csp.mk.ua/

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.