bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Люди-невидимки: чому сотні сімей з радянських часів живуть в Україні без громадянства

У понеділок, 28 грудня, об 11.00 в інформаційному агентстві «Укрінформ» (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, перший поверх) відбудеться прес-конференція на тему «Люди-невидимки: чому сотні сімей з радянських часів живуть в Україні без громадянства та без документів».

Сотні людей в Україні цілими сім’ями більше 20 років декількома поколіннями живуть без належних документів та оформленого громадянства. Вони мають паспорти колишнього Радянського Союзу, документи невизнаних держав, таких як Придністровська Молдавська республіка, або й узагалі не мають жодних документів. Відсутні в офіційних статистиках, вони залишаються абсолютно невидимими для держави, позбавленими всіх прав та знаходяться на межі виживання.

Для того, щоб легалізувати таких людей, в Україні зараз немає ефективних інструментів, але держава повинна їх відшукати. Про специфіку та масштаби проблеми, конкретні історії осіб без громадянства, позитивний досвід інших пострадянських держав, а також можливі шляхи вирішення проблеми в Україні йтиметься на прес-конференції.

Також буде презентовано моніторинговий звіт «Юридичні привиди: проблеми безгромадянства в Україні, спричинені розпадом Радянського Союзу», відеоролик з документальними свідченнями осіб без громадянства та фотовиставку.

Учасники прес-конференції:

Анатолій Бойко, Ігор Бринош, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України»;

Герой, носій проблеми – Тимофій Плешка, має лише недійсний в Україні паспорт колишнього СРСР, був мобілізований та приймав участь в АТО з позивним «Легіонер».

Модераторка: Тетяна Печончик, Центр інформації про права людини.

Акредитація ЗМІ та додаткова інформація за телефоном: (098)570-99-54, dk@humanrights.org.ua

Організатори прес-конференції: Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» та Центр інформації про права людини. Захід проходить в рамках проекту зі скорочення безгромадянства, спричиненого розпадом Радянського Союзу, який реалізовується Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України” та Всеукраїнським громадським партнерством “Ініціатива з подолання безгромадянства в Україні”, за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.