bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Громадська зустріч на тему конституційного процесу в Україні, Львів
19.11.2015

Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) запрошує  на громадську зустріч «Конституційний процес в Україні: від договору політичних еліт до суспільного консенсусу», яка відбудеться 23 листопада 2015 р. у м. Львів.

Минулого року була запущена робота на новим Головним законом країни, однак, як і раніше, конституційна реформа обговорюється значною мірою за закритими дверима, а громадськість повністю позбавляється можливості впливу та отримує у кінці вже готовий проект документу.

З метою започаткування загальнонаціонального, інклюзивного процесу щодо створення нової Конституції Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) ініціює в усіх регіонах України серію громадських обговорень, покликаних започаткувати конституційний процес на основі якнайширшого суспільного залучення, як це прийнято в демократичних країнах. Результатом цього процесу має стати проект нової Конституції, створеної як компроміс між різними суспільними групами та регіонами в усіх регіонах України.

Питання до обговорення:

 • Як започаткувати процес розробки нового Основного закону України на основі консенсусу навколо ключових цінностей?

 • Оновлення діючої Конституції: чи відповідає цей шлях суспільному запиту та логіці розвитку українського суспільства?

 • Хто та що блокує створення нової Конституції на основі суспільного договору?

 • Яка роль громадянського суспільства у процесі створення нової Конституції України на основі спільної громадської волі?

 • Яким чином новий Основний закон, розроблений на основі громадського консенсусу, може сприяти реінтеграції України?

 • Міжнародна практика проведення інклюзивного демократичного процесу: що може бути корисним для України?

До участі у дискусії запрошуються: представники громадського сектору/активісти, представники органів місцевого самоврядування, наукового середовища (викладачі/аспіранти), журналісти, політично активні громадяни тощо.

Основними спікерами виступатимуть визнані фахівці в сфері конституційного права: Василь Філіпчук, Тарас Стецьків, Сергій Кіщенко.

Місце проведення заходу: конференц-зала в готелі «Львів» за адресою проспект В. Чорновола, 7, конференц зал на 150 осіб – 1 поверх, вхід біля ресторану (східці вниз, знаходиться під рестораном).

Час проведення: з 16.00 - 18.30.

Просимо заздалегідь зареєструватися за контактними даними, що вказані нижче.

Контакти

 • Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД)
 • Ольга Коновалюк
 • [email protected]
 • (096)742 63 10

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.