bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo»
07.05.2015

З 22 по 24 травня у  Вінниці відбудеться перший Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo» (Intermezzo Short Story Festival). Програмні події фестивалю обертатимуться навколо теми «Життя у посттравматичному просторі». Учасниками фестивалю стануть понад 50 українських і європейських митців.

Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo» планується як щорічний і відбуватиметься у місті Вінниця протягом трьох днів наприкінці травня. Фестиваль присвячений постаті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського (1864, Вінниця – 1913) та 150-й річниці від дня його народження. 

Оповідання письменника становлять справжню скарбницю світової літератури, інтегруючи українську культуру в контекст європейського модернізму. «Intermezzo» – один із найвідоміших творів автора, що втілює найкращі риси активного митця, котрий прагне змінювати світ і себе у ньому.  Ідея фестивалю випливає саме з цього оповідання: у важкі часи, людина втомлюється від власних і чужих проблем, потребує зміни середовища, щоб загострити внутрішній зір та відчути власну сутність. Водночас вона стикається з реаліями життя, бачить суспільство збоку і зсередини, і після короткого інтермецо ще більше звернена до вирішення нагальних завдань – у побуті, в економіці, мистецтві, через благодійність.

Програмні події першого фестивалю обертатимуться навколо теми «Життя у посттравматичному просторі» і через коротку прозу та кіно намагатимуться створити діалог, який артикулюватиме сучасну ситуацію в країні засобами мистецтва. Ініціаторами такого діалогу стануть міжнародні гості фестивалю: найпопулярніший балканський письменник Міленко Єрґович, знаний польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі, культова українська письменниця Оксана Забужко, польська перекладачка і культурний менеджер Юстина Чеховська, українські письменники Софія Андрухович, Лариса Денисенко, Ірина Цілик, Василь Махно, Володимир Лис.

Майданчиками для спілкування стануть музей-садиба Михайла Коцюбинського, центральні площі міста, кінотеатр «Родина», галереї, книгарні та інші локації. Спеціальні події фестивалю: медіа-вистава «Il Caprese», присвячена італійським враженням Михайла Коцюбинського, за участю ведучого радіо «Аристократи» Данила Хомутовського, в якій гармонійно поєднаються тексти Михайла Коцюбинського, голос, музика та відео; літературні читання «Дух міста» за участю вінницьких авторів; проект  Василя Махна  у форматі «кіно+текст»– синтез літературного твору і короткого метру.  Також, діятиме екскурсійний маршрут «Вінниця Коцюбинського». Усі відвідувачі за бажанням матимуть змогу скуштувати гастрономічне меню за творами Коцюбинського. Для зареєстрованих учасниківпрацюватиме Terrarium. Сценарна лабораторія. Родзинкою  фестивалю стане літературна зустріч із Оксаною Забужко на теплоході, який курсуватиме Південним Бугом.

Окремою віхою фестивалю «Intermezzo» є Балканська програма «Intermezzo», у якій представлені фільми з програми «Екс-Югославія: примирення» Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays».  Ще один погляд на балканську війну - цикл репортажів «Алхімія Балкан» від телеканалу «Al Jazeera Balkans». Також відвідувачі матимуть змогу побачити нові фільми польського режисера Кшиштофа Зануссі, відреставровану версію «Тіней забутих предків» Сергія Параджанова,  фільм «Кубло» Яна Гржебейка (Чехія).

На 90% подій фестивалю «Intermezzo» вхід вільний, а це більше 30 заходів за участю понад 50 українських та європейських митців.

Більше про Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo» на офіційному сайті фестивалю: http://intermezzofest.com/ та у соціальних мережах Facebook  www.facebook.com/intermezzofest, ВКОНТАКТЕ vk.com/intermezzofest.

Програма Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo»: http://intermezzofest.com/programa-festy-valyu/

Акредитація журналістів за e-mail адресою: intermezzofest @ gmail.com (у темі листа зазначити «Акредитація», вказати ЗМІ, П.І.П. журналіста, телефон та e-mail) та за телефоном +38093 339 76 46, Ольга Гончар, прес-секретар фестивалю. 

Організатори фестивалю: ГО «Інститут культурного менеджменту», Вінницька міська рада та Вінницький літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського.

Під патронатом в.о. Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

Офіційний партнер: готель «Княжа Гора», м. Канів, вул. Дніпровська, 1 http://www.knyazhahora.com.

Партнери фестивалю: Департамент культури Вінницької міської ради, Інститут Адама Міцкевича (Польща), Польський Інститут у Києві, Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, Чеський Центр у Києві, Національний центр Олександра Довженка, ГО «Український Літературний Центр», Міжнародний благодійний фонд «Без кордонів», Фундація Дарини Жолдак.

Програмні партнери: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кінотеатр «Родина», Вінницька міська централізована бібліотечна система, Регіональний центр сучасного мистецтва «Арт-Шик», Вінницька обласна філармонія, Фестиваль документального кіно про права людини «Docudays» (Київ), Фестиваль відеопоезії «Cyclop» (Київ), Книгарня «Є», «Видавництво Старого Лева», видавництва «Темпора», «Букрек», «Комора», ГО «Форум Видавців», курс creative writing «Творчопис», культурно-освітні подорожі CulTour.Ua, Мистецька агенція «АртПоле».

Пригощає:  клуб-ресторан «PR1ME», ресторан-готель «Churchill Inn».

Генеральний інформаційний партнер: Перший інформаційний «5 канал».

Інноваційний партнер: Платформа.

Інформаційні партнери: Ukrainian Сrisis Media Center, Cultprostir.ua, Літературний портал «Litcentr», ЧИТОМО, Spilno.tv, Друг Читача, ЛітАкцент, Буквоїд, Літературний конкурс «Коронація Слова», ЛітМайданчик, Інформаційна аґенція культурних індустрій «ПРО».

Регіональні інформаційні партнери: портал «Моя Вінниця», радіо «Такт», Вінницька ТРК «ВІНТЕРА».

 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.