8 липня 2014 р. об 11:30 у Креативному просторі «Часопис» (м. Київ, вул. Л. Толстого, буд. 3) відбудеться презентація комплексної аналітичної методики оцінювання якості законопроектів, розробленої Громадянською мережею ОПОРА. Така методика може стати потужним інструментом як для законодавців і їхніх помічників під час підготовки законопроектів, так і для оцінки та порівняння якості законодавчих ініціатив експертними групами і дослідниками політики.
У великій кількості випадків поточні законопроекти в українському парламенті є недоопрацьованими, оформленими не за правилами, малоактуальними для більшості населення і такими, що не гармоніюють з чинним законодавством, містять «політичне» підґрунтя, допускають зловживання або лише частково вирішують поставлену проблему.
Комплексна аналітична методика, розроблена мережею ОПОРА, містить «контрольний список» із 30 критеріїв якості, розбитих за 5 групами (загальні, правові, запобігання корупції, прогресу у «належному врядуванні» та важливості проблеми), та дозволяє сформувати підсумкову оцінку законопроекту у межах від 1 до 5 балів. По-перше, це дає можливість виробити комплексне бачення форми та змісту законопроекту, по-друге, сформулювати оцінку проектів законів на базі набагато ширшої низки показників, аніж це дозволяє державна експертиза, по-третє, провести порівняльний аналіз кількох альтернативних законодавчих ініціатив.
Про ці та інші особливості аналітичної методики оцінки законопроектів, а також можливості поліпшення законотворчого процесу розкажуть:
До участі у заході запрошені провідні експерти, представники депутатських фракцій у Верховній Раді України, політологи, представники політичних партій і громадських організацій, дипломатичних місій і міжнародних організацій.
Для реєстрації, будь ласка, заповніть форму
Реєстрація обов’язкова.
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА — це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об’єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.
Більше про Громадянську мережу ОПОРА тут
Коментарі