bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Органи студсамоврядувань навчались інформувати про кодекси честі у ВНЗ «підручними засобами»
30.03.2009

Серед учасників - керівники прес-відділів, прес-секретарі та інші відповідальні особи за інформування, а також редактори інформаційних видань та проектів тих органів студсамоврядування, які у своїх ВНЗ впроваджують кодекси честі чи мають намір впроваджувати етичні стандарти у життя громади ВНЗ.

Ідея періодичного проведення та назва «Ефективний піар діяльності органів студсамоврядування підручними засобами» з’явились після підбиття підсумків опитування пересічних студентів ВНЗ Львова щодо оцінки діяльності студсамоврядування у 2007-2008 роках.

Студенти ВНЗ здебільшого не знають про діяльність органів студентського самоврядування, їхню структуру та можливості. За результатами опитування, проведеного Комітетом підтримки студентського самоврядування, 68 % студентів не могли вірно вказати, які органи студсамоврядування діють у ВНЗ, чим вони займаються.

Водночас дуже багато організацій та органів студентських самоврядувань переконані, що це їм робити не потрібно, що їм не під силу займатись інформуванням про свою діяльність, що вони не мають достатньо знань та навичок.

Тому тренери та фахівці відкривають «секрети інформування» для органів студентського самоврядування, демонструють потенціал, «підручні засоби», які сприяють інформуванню про ініціативи студентів, особливості громадських ресурсів, які можуть органи студсамоврядування застосовувати для інформування, доступні засоби та мережі для інформування в Інтернеті.

На цьому мастер-класі учасники дізнались про організацію інформаційних кампаній, написання та поширення прес-повідомлень, налагодження зв’язків із місцевими медіа та інформаційними агенціями, громадськими інтернет-ресурсами, створення та підтримку власних інформаційних матеріалів та засобів масової інформації, розсилок та інформаційних мереж. Окрема сесія була присвячена діяльності прес-служб та організації прес-конференцій, яку проводив керівник прес-служби Львівської обласної ради Володимир Телюк, котрий до завершення навчання у своєму ВНЗ очолював орган студсамоврядування. Також про використання громадських порталів та інформаційних мереж розповіла Тетяна Яцків, керівник організації, яка є засновником порталу StudUA.org. Заняття щодо створення та підтримки власних інформаційних бюлетенів та ЗМІ органами студсамоврядування провів редактор молодіжного журналу «В5: формат твого життя», голова Студради УАД Володимир Місяйло.

Під час мастер-класу проводились практичні заняття щодо організації інформаційних акцій, присвячених впровадженню кодексів честі у ВНЗ, створення власних інформаційних бюлетенів, організовувалась практична прес-конференція щодо інформування про актуальні події та студентські ініціативи.

Захід проводився Комітетом підтримки студентського самоврядування, газетою «В5: формат твого життя», Асоціацією молодих реформаторів та іншими партнерами проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США.

Фото заходу можна переглянути на порталі для студсамоврядувань та активних студентів http://www.studua.org/news/2009/03/30/1867.html.

Довідка Програма «Підвищення потенціалу студентського самоврядування в Україні та підтримка впровадження кодексів честі у ВНЗ» реалізовується Комітетом підтримки студентського самоврядування, Асоціацією молодих реформаторів та іншими партнерами у Львівській та Волинській областях. Програма передбачає різноманітні заходи для представників органів студентського самоврядування, адміністрацій та викладачів ВНЗ міст щодо поширення кращих закордонних практик розробки та функціонування кодексів честі ВНЗ, обговорення та навчання, конференції, тренінги, презентації, мастер-класи, інформаційні кампанії, супровід і допомогу вищим навчальним закладам у розробці та впровадженні етичних стандартів.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.