Фонд Східна Європа оголошує переможців конкурсу

Фонд Східна Європа оголошує переможців конкурсу, що отримають гранти в рамках проекту «Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади».

Проект спрямований на запровадження інноваційних механізмів участі громадян у вирішенні місцевих проблем, налагодження результативної співпраці громадян і органів місцевої влади, активізацію самоорганізації громадян. Проект реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Фонду Ч.С. Мотта (США) та Агентства США з міжнародного розвитку.

В рамках проекту буде створено геоінформаційний веб- ресурс, на якому користувачі зможуть відзначати та описувати конкретну проблему їхніх громад.  Їхнє повідомлення спрямовуватиметься до відповідного управління міської ради. Користувачі матимуть змогу відслідковувати, в якому статусі перебуває їх повідомлення та які кроки щодо усунення проблеми прийнято. Партнери Фонду Східна Європа – громадські організації з пілотних міст – налагоджуватимуть ефективну співпрацю з органами місцевої влади, будуть модерувати роботу ресурсу в їхньому регіоні, інформуватимуть і навчатимуть громадян користуватися системою, а також координуватимуть місцеві ініціативи , спрямовані на вирішення проблем шляхом самоорганізації громадян. 

Головною особливістю проекту стане його тісна взаємодія з органами місцевої влади. Проект стартує з 5 пілотних міст: Луцьк, Суми, Запоріжжя, Миколаїв та Бурштин Івано-Франківської області. Ці пілотні регіони були вибрані в рамках грантового конкурсу. Сталість та ефективність роботи проекту забезпечуватиме  меморандум про співпрацю Фонду Східна Європа з міськими радами пілотних громад та громадськими організаціями-регіональними партнерами. Окрім цього, Фондом Східна Європа було розроблено стратегію реалізації та подальшого розвитку проекту, що передбачає у майбутньому можливість приєднання нових міст-партнерів та розширення функціональних можливостей веб-системи.

Переможці конкурсу грантів:

  • Луцька міська громадська організація «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» -  119 934 грн.
  • Сумська обласна громадська організація «Бюро аналізу політики» -  88 740 грн.
  • Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» - 86 985 грн.
  • Миколаївська міська громадська організація «Фонд розвитку м. Миколаєва» - 78 000 грн.
  • Агенція місцевого економічного розвитку міста Бурштина - 48 000 грн.

Отже, в результаті проекту громадяни отримують дієвий інструмент для зворотного зв‘язку з владою та зможуть привертати увагу до актуальних проблем своїх громад. Місцевій владі платформа допоможе оперативно реагувати на ці проблеми. Громади матимуть можливість  самоорганізовуватися навколо вирішення місцевих проблем.  Місцевий бізнес та інститути громадянського суспільства зможуть планувати свої благодійні ініціативи та соціальні проекти, базуючись на потребах громад.

Контакти

  • www.eef.org.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом!Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.