bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Хто розсекретить генплани міст Луганщини?

Хто розсекретить генплани міст Луганщини? 19-го січня, в четвер, об 11.00 у конференц-залі Торгового центру «Кристал» експерти з питань містобудування, представники місцевої влади та громадськості шукатимуть відповідь на це питання.

Мешканці Луганська й інших міст Луганської області не мають доступу до інформації про власні міста, перспективи їх економічного розвитку, стан довкілля, не мають можливості контролювати використання земель. Це продемонстрували дані моніторингового дослідження доступності для громадян генеральних планів міст України: жодне зі 196 охоплених моніторингом міст не запропонувало для ознайомлення якісну та повноцінну копію генерального плану або його картографічної складової, що суперечить чинному законодавству.

Про стан цієї ситуації на Луганщині в четвер розкажуть експерти Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ), які протягом двох років проводили згадане дослідження. В ході обговорення планується знайти можливості вирішення проблеми спільними зусиллями місцевої влади та громадськості.

Зокрема, будуть представлені результати моніторингу доступності генпланів тридцяти двох міст області, у тому числі Луганська, Алчевська, Антрацита, Старобільска й ін.

Генеральний план населеного пункту - це найважливіший документ у сфері містобудування. Він затверджується органами місцевого самоврядування й визначає розвиток міста на найближчі роки. Відповідно до Конституції України, органи місцевого самоврядування представляють відповідну територіальну громаду, а відтак мають здійснюють свої функції від її імені та виключно в її інтересах.

Захід відбуватиметься в рамках проекту «Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції», який реалізує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за фінансової підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження».

Мета проекту: стимулювати центральні органи державної влади й органи місцевого самоврядування розробити та впровадити в життя процедуру зняття обмежувальних грифів із генпланів українських міст за активної участі громадськості та з урахуванням громадських інтересів.

Захід відбудеться: 19 січня 2011 року об 11.00 у конференц-залі Торгового центру «Кристал», вул. Радянська, 73, 5-й поверх

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.