bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Нові державно-будівельні норми: забудова міст продовжуватиметься без відома громадян

12-го січня, в четвер, о 13.00 у прес-центрі ІА «Укрінформ» представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ) дадуть оцінку проектам нових державно-будівельних норм, розроблених Міністерством регіонального розвитку, будівництва й ЖКГ.

Проекти чотирьох нових ДБНів були розміщені на сайті Мінрегіону 19-го грудня 2011 року.

Юридичний аналіз проекту ДБН «Склад та зміст генерального плану населеного пункту» виявив: доступ громадян до генеральних планів власних міст і надалі буде протиправно обмежено. Більша частина генпланів міст може й надалі лишитися втаємниченою грифами «Для службового користування» й «Таємно». Проекти нових норм суперечать Конституції України та ЗУ «Про доступ до публічної інформації».

Новий ДБН може перевести на декларацію намірів норми ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо розмежування текстів генпланів на частину відкриту для громадян і частину з обмеженим доступом. Адже новий документ не створює практичних механізмів реалізації прогресивного положення Закону.

У проекті документу інтереси держави відкритим текстом проголошуються вищими за інтереси громадян, а ситуація з втаємниченням генпланів і надалі породжуватиме корупцію й стримуватиме економічний розвиток міст.

На прес-конференції експерти СЦГІ дадуть правовий аналіз проектів ДБН і запропонують механізми ліквідації їхніх невідповідностей до законодавства .

 

Прес-конференція відбудеться в рамках проекту «Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції», який реалізує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за фінансової підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження».

 

Захід відбудеться в четвер, 12-го січня, о 13.00 у прес-центрі ІА «Укрінформ», м.Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. ”Театральна”).

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.