В рамках проекту «Покращення доступу до правових знань осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі» фахівцями Асоціації захисту прав молоді Волині було опитано 128 осіб, які відбувають покарання у Ковельській виховній колонії на предмет їхньої правової обізнаності. Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
В рамках проекту було опитано 128 осіб, віком від 14 до 20-ти років. Переважна більшість опитаних – 17-ти літні хлопці (42%) із неповною середньою освітою (52%), які перебувають у колонії від одного до двох років (19%).
Опитуваних просили роз’яснити, як вони розуміють вислів «значення правових знань для людини». Половина опитаних зазначили, що правова освіченість дуже важлива, бо без знань у житті важко прожити. Вихованці колонії також зазначали: «не знаючи своїх прав, можна потрапити в біду і порушити права та спокій інших»; «правові знання для людини мають велике значення, адже людина, яка знає свої права, може уникнути маси проблем»; «знати права людини – це одне, головне – вміти ними користуватись».
Опитані посередньо оцінюють свій рівень знань із права (63,5%). До арешту та засудження переважна більшість (74,8%) знали, що таке правопорушення, злочин та яка існує відповідальність за вчинення злочинів. Переважна більшість опитаних також перебували на обліку у кримінально-виконавчій інспекції (67,7%). 92% опитаних визнають свою вину у вчиненні злочину.
Правові знання в умовах відбування покарання опитані отримують від працівників колонії (61%), також з офіційних джерел (законів, кодексів тощо) (22,2%), і зі ЗМІ (21,4 %).
Загалом учасники прес-конференції зазначили, що опитані обізнані зі своїми правами, про що свідчать і результати опитування.
Серед запитань, на які бажали отримати відповіді опитані, були: як і де можна працевлаштуватись особі, яка вийшла із місць позбавлення волі; куди звертатись після звільнення, якщо потрібне житло; чи можна забронювати місце у вузі, коли перебуваєш у місці позбавлення волі; чому люди, які мають власну фірму бояться брати на роботу людей із кримінальним минулим; чи може засуджений отримати юридичну освіту?
За результатами опитування буде виданий Довідник засудженого, увесь тираж якого буде поширений серед осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі на території України.
Коментарі