Багато документального кіно, дискусії на тему історичної пам’яті, рефлексії досвіду війни, відновлення і взаємопідтримки, а ще лекції, тренінги та майстер-класи. Друзі й подруги на Полтавщині, з усім цим 21 Мандрівний Docudays UA прямує до вас!
Маємо два тижні фестивалю в області від двох регіональних партнерів/-ок і розказуємо більше про кожен день у підбірці:
10 листопада, 13:00
м. Кременчук. Терапевтичне малювання для всіх охочих, незалежно від віку, чи художніх здібностей. Будемо разом рефлексувати досвід проживання війни та намагатися вилити емоції на папері, використовуючи різні матеріали і техніки.
11 листопада, 18:00
Старт фестивалю у Кременчуці. Перегляд документального фільму «Київські файли» Вальтера Стокмана та дискусія про історичну пам’ять, вплив тоталітарного минулого на суспільство та паралелі з сьогоденням.
12 листопада, 12:00
Мандрівний у Карлівці. Перегляд фільму «Дівчинка далеко від дому» Сімона Леренга Вільмонта й Аліси Коваленко та дискусія про те, де відшукати ресурс для нашого відновлення з Іриною Цебою – психологинею Карлівського центру професійного розвитку педагогічних працівників, медіапедагогинею та сертифікованою тренеркою.
12 листопада, 13:00
Відкриття Мандрівного у Полтаві. Презентація книжки письменниці, журналістки та культурної менеджерки Ольги Бірзул «Твоя книга про кіно», розмова про «Докудейз», важливість документального кіно як інструменту розвитку критичного мислення та його ролі у формуванні особистості сучасної молодої людини.
Показ стрічки «Дівчинка далеко від дому» Сімона Леренга Вільмонта й Аліси Коваленко, а також дискусія з експертом з прав людини, тренером із медіаграмотності та громадянської освіти, керівником ГО «МАРТ» Андрієм Кінашем.
12 листопада, 17:00
м. Кременчук. Показ стрічки «Дівчинка далеко від дому» (реж. Сімон Леренг Вільмонт і Аліса Коваленко). Після перегляду поговоримо про права і свободи під час війни, а також про долі українських дітей.
13 листопада, 13:00
м. Кременчук. Перегляд та обговорення фільму «Кіоск» Даніеля Стопа зі студент(к)ами та викладач(к)ами, порушимо питання гендерної рівності, протидії домашньому насильству, жіночої солідарності та взаємопідтримки.
13 листопада, 12:00
м. Горішні Плавні. Показ та обговорення короткометражних стрічок «Чоботи в грунті, руки в землі» (реж. Кароліна Ускакович) і «Порося Нельсон» (реж. Аннеке де Лінд ван Венґарден).
13 листопада, 18:00
м. Кременчук. Перегляд фільмів «Дівчинка далеко від дому» (реж. Сімон Леренг Вільмонт і Аліса Коваленко) і «Порося Нельсон» (реж. Аннеке де Лінд ван Венґарден), на обговоренні чекаємо гостей.
14 листопада, 18:00
м. Кременчук. Перегляд фільму «Київські файли» Вальтера Стокмана та зустріч з істориком, журналістом і автором книги «Архіви КГБ. Невигадані історії» Едуардом Андрющенком, який допомагав режисеру з матеріалами для стрічки.
14 листопада, 14:00
м. Полтава. Медіазустріч до Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку (16 листопада) та Дня студентів.
Показ стрічки «Київські файли» Вальтера Стокмана та дискусія з експертом – Заслуженим журналістом України Анатолієм Мішиним. Говоритимемо про особисту інформацію в сучасному медіапросторі, чи порушують медіа приватність, а також етику сучасних медіа та популярних соцмереж. Модеруватиме захід Андрій Кінаш.
15 листопада, 15:00
м. Гадяч. Перегляд короткометражних документальних фільмів «Дівчинка далеко від дому» (реж. Сімон Леренг Вільмонт і Аліса Коваленко) та «Чоботи в ґрунті, руки в землі» (реж. Кароліна Ускакович). Поговоримо про адаптацію до умов воєнного стану та ситуацій, пов’язаних з повномаштабним вторгненням рф в Україну.
15 листопада, 15:00
м. Кременчук. Перегляд і обговорення фільму «Чоботи в грунті, руки в землі» Кароліни Ускакович.
15 листопада, 18:00
м. Кременчук. Перегляд і обговорення фільму «Кіоск» Даніеля Стопа.
16 листопада, 16:00
с. Успенка (Кіровоградщина). Показ фільмів «Чоботи в грунті, руки в землі» реж. Кароліна Ускакович) і «Дівчинка далеко від дому» (реж. Сімон Леренг Вільмонт і Аліса Коваленко) з подальшим обговоренням.
17 листопада, 12:00
м. Кременчук. Воркшоп зі сторітелінгу і показ стрічки «Порося Нельсон» Аннеке де Лінд ван Венґарден: запропонуємо розглянути фільм з точки зору сторітелінгу, художніх засобів і можливостей
19 листопада, 12:00
м. Карлівка. Показ фільму «Чоботи в ґрунті, руки в землі» Кароліни Ускакович і тренінг «Мій ресурс для відновлення під час війни» для освітян громади. Проведе його Ірина Цеба – експертка з питань збереження психологічного та ментального здоров’я, психологиня Карлівського центру професійного розвитку педагогічних працівників, членкиня Асоціації політичних психологів України, спеціалістка по роботі з психотравмою.
19 листопада, 19:00
м. Полтава. Родинний перегляд фільму «Порося Нельсон» Аннеке де Лінд ван Венґарден у мистецькій школі для родин її учнів та учениць. Поміркуємо і поговоримо про те, як бути хорошими сусідами, чи можна жити без конфліктів і що потрібно знати чи усвідомлювати, аби вирішувати питання за алгоритмом «win-win».
23 листопада, 14:00
м. Полтава. Закриття фестивалю, підбиття підсумків та викликів. Перегляд і обговорення фільму «Кіоск» Даніеля Стопа з Андрієм Кінашем.
Ще кілька заходів, зокрема, в рамках інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей» проводитимуться для спеціальних аудиторій і будуть закритими.
Традиційно, всі деталі подій і локації, на яких вони відбуватимуться, шукайте у фейсбуці на регіональних сторінках Мандрівний Docudays UA в Кременчуці+ та Мандрівний Docudays UA / Полтава та область, або основній Мандрівного Docudays UA в розділі «Події».
21 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Королівства Нідерландів в Україні та International Media Support.
Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть виключно її автор(к)и.
Коментарі