Виставку презентуватимуть у двох просторах: «Просторі Минулого» та «Просторі Теперішнього». У «Просторі Минулого» художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.
У «Просторі Теперішнього» архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.
«Те, що в архітектурі називають структурами взаємности, українське суспільство перевідкрило для себе, інтуїтивно й болісно, у 2014 році, а з новою силою в лютому 2022 року. Взаємність як тривалий жест віддавання та підтримки, який тримає життя та опирається знищенню. Взаємність як крихкий і вразливий зв’язок одне з одним, коли спільна сила залежить від кожного та кожної. Взаємність як велика довіра одне до одного, симетрія збалансованого руху, складна багаторівнева мережа», – діляться кураторки виставки.
Упродовж виставки всередині конструкції відбудуться мистецькі заходи. Відвідувачі та відвідувачки разом із художниками та художницями творитимуть зі своїх історій війни нові сенси, об’єкти, форми і зв’язки. Роботи, що з’являтимуться в результаті зустрічей-воркшопів, ставатимуть частиною експозиції.
За задумом кураторок, «таке різнопланове Минуле й плинне, рухоме, взаємопідтримувальне і спільнотворче Теперішнє разом спробують окреслити можливе і бажане Майбутнє».
Із детальною концепцією виставки можна ознайомитися за посиланням.
Графік роботи виставки:
19 жовтня 2024 - 23 лютого 2025
ВТ-ПТ 12:00-20:00, СБ-НД 11:00-20:00
Кураторки: Катерина Ботанова, Ілона Демченко, Ксенія Малих
Архітектор проєкту: Олександр Бурлака
Художниці/ки:
У «Просторі Теперішнього»:
Алевтина Кахідзе, Жанна Кадирова, Олександр Бурлака, Олена Турянська, Ольга Шишлова, Феліпе Кастельбланко, Яся Хоменко, _Mediaklub (Photinus Studio) за участі студент_ок курсу нових медіа Закарпатської академії мистецтв та Photinus School.
У «Просторі Минулого» та поміж просторами:
Антон Шебетко, Бінта Діа, «Відкрита група», Дана Кавеліна, Даша Чечушкова, Кристіан Ньямпета, Максим Коломієць, Ораїб Тукан, Роман Хімей і «Лівий берег», Феліпе Кастельбланко та Лідія Циммерманн, Франсис Аліс, Яна Кононова.
Довідка:
Jam Factory Art Center — інституція сучасного мистецтва в ревіталізованій неоготичній будівлі колишньої «Фабрики повидла», що повноцінно відкрилася в листопаді 2023 року. Через виставки, театральні, музичні, освітні та спільнотоорієнтовані проєкти центр залучає людей до діялогу та збагачення їхнього досвіду і знань.
Коментарі