bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс на найкращі матеріали про сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом
04.07.2024

Упродовж століть проблематика СНПК замовчувалась, а постраждалих нерідко піддавали остракізму, тому мало хто з них наважувався про це говорити. Від початку широкомасштабного російського вторгнення в 2022 р. сексуальне насильство стало зброєю війни, яку застосовують російські військові як до українських жінок, так і до чоловіків. В цих умовах важливо не лише підтримати потерпілих від злочинів, а й надати їм можливість говорити про пережите. 

Саме журналісти можуть допомогти, щоб суспільство почуло голоси тих, хто пережив сексуальне насильство під час війни.

На конкурс приймаються матеріали, які були опубліковані або вийшли в ефір у період із 1 жовтня 2023 р. по 4 серпня 2024 р. включно. Формати матеріалів: відео, текстовий матеріал, радіо/подкаст, фото. 

Участь у конкурсі можуть узяти як штатні працівники редакцій, так і фрілансери. Допускається колективна участь (кілька авторів). 

Журналістські матеріали, надіслані на конкурс, оцінюватимуть члени журі, до складу якого увійшли досвідчені журналісти та журналістки, експертки з гендерних питань, правозахисники і правозахисниці, які працюють із проблемою СНПК. Голова журі – Людмила Гусейнова, правозахисниця, громадянська журналістка, директорка з комунікацій ГО “СЕМА Україна”.

Журі визначить володаря або володарку Гран-прі конкурсу, а також переможців, які займуть 1, 2 і 3 місця. 

Переможці отримають дипломи та цінні призи, надані організаторами і партнерами конкурсу.  Також передбачені заохочувальні відзнаки.
 

Подані на конкурс матеріали мають відповідати стандартам Кодексу етики українського журналіста; зачіпати інтереси значної частини суспільства та відповідати їхнім запитам; стосуватися теми СНПК; стати причиною для розв’язання суспільних проблем; бути чіткими, структурованими, зрозумілими аудиторії, легко і динамічно сприйматися читачами/глядачами/слухачами; підіймати актуальність теми СНПК.

Подати заявки на участь у конкурсі можна за цим посиланням: https://forms.gle/FkM4ig8zgPMyGd4U9 

Кінцевий термін подачі – 4 серпня 2024 р. 

Конкурс «Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: що потрібно знати журналістам» проводитиметься у п’ять етапів:

– оголошення конкурсу – 30 травня 2024 року;

– завершення прийняття заявок – 4 серпня 2024 року, до 23:59;

– оцінювання заявок та визначення переможців –  з 5 серпня по 11 серпня 2024 року;

– нагородження переможців – до 24 серпня 2024 року.

У разі виникнення додаткових запитань, звертайтесь за електронною адресою: [email protected]

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.