bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Грамотний менеджмент та власний приклад є запорукою успішної роботи волонтера
20.02.2011

Благодійна організація «Фонд Братів Кличків» взяла участь у ІІІ Міжнародній конференції Українського форуму благодійників на тему «Волонтерство – шлях до благодійності для кожного».

Провідні закордонні та українські експерти з питань волонтерства виклали своє бачення з багатьох питань щодо розвитку волонтерського руху в Україні, особливо напередодні ЄВРО-2012.  

Хоча Фонд братів Кличків – співорганізатор конференції - не позиціонує себе як волонтерська організація, однак фактично усі його проекти спрямовані на потенційних та реальних волонтерів. Адже найчисельнішою групою волонтерів в Україні, які працюють у соціальній сфері - учнівська та студентська молодь.

Особливої уваги у цьому контексті заслуговує молодіжний проект «Оздорови суспільство!», що реалізується у співпраці з німецьким Фондом Конрада Аденауера.

«Проект «Оздорови суспільство!» покликаний залучити українську молодь до вирішення нагальних суспільних проблем в Україні та спонукати замислитися їх над тим, як можна власними силами поліпшити співіснування людей у суспільстві. Автори найкращих ідей були запрошені на творчі студії, під час яких вони отримали практичні знання і корисні поради, опрацювали свої ідеї та перетворили їх на справжні проекти. Цей проект є одним із успішних прикладів того, як виховувати волонтерів, щоб їхні ідеї були реалізовані максимально ефективно та знайшли максимальну кількість однодумців», - сказала під час прес-брифінгу виконавчий директор Фонду Ганна Старостенко.

За її словами, гуртувати молодь потрібно грамотно, адже багато хто хоче робити добро, але не знає, з чого почати та в які двері стукати. Тому важливо, щоб майбутні волонтери ідентифікували себе з цим рухом. Це особливо актуально у рамках діяльності започаткованого у рамках УЄФА ЄВРО 2012 волонтерського руху в Україні.

«Необхідно зробити акцент на грамотному менеджменті та ефективному управлінні як волонтерами, так і самим рухом. Є потреба у ресурсних центрах для волонтерів, де їм би надавали необхідні знання, іноді навіть психологічну допомогу, та головне - стимулювали працювати далі. Тому що волонтери – це переважно молодь, яка має бажання реалізувати себе через безкоштовну допомогу іншим, яка прагне неформального навчання та отримання навичок, хоче нових вражень та знайомств», - переконана Старостенко.

Фонд Братів Кличків

Учасники Конференції погодились, що останні 3 роки підготовки України до ЄВРО-2012 серед пріоритетних були питання побудови інфраструктури. Тепер на першому плані - навчання персоналу та виховання фахових волонтерів. Наразі в країні діють волонтерські проекти по 2 напрямках: централізовано під керівництвом УЄФа та силами міст, що будуть приймати матчі.

І тут головне «прищепити» на місцях персоніфіковану відповідальність як за використання коштів, так і за підготовку кадрів. «Адже волонтер - це обличчя нашої держави під час чемпіонату. І високий рівень мобілізації таких людей та фаховий підхід під час роботи на спортивному святі стане великим кроком у напрямку розвитку волонтерства в Україні.»

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.