26 листопада 2008 року о 14.30 в приміщенні Кіровоградської міської ради відбудеться круглий стіл на тему «Органи самоорганізації населення – чи можливо це в м. Кіровоград?!».
Участь у ньому візьмуть представники міської влади, депутатських фракцій, ініціативних громадян та органів самоорганізації.
Відповідно до п. 3 статті 3 Закону України «Про органи самоорганізації населення» їхніми основними завданнями є створення умов для участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України, задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг, участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території та інших місцевих програм.
До того ж органи СОН мають унікальний суспільно-правовий статус: з одного боку вони є по суті об’єднанням громадян за місцем проживання, з іншого – це публічно-представницький орган, який згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», є складовою системи місцевого самоврядування.
Якщо говорити про Швейцарію, то там органи самоорганізації беруть участь у розподіленні до 80% коштів місцевих бюджетів. Чи так це в Кіровограді? Що треба зробити аби органи самоорганізації стали самостійнішими? Відповіді на ці та інші запитання можна буде дізнатись на круглому столі, адже до участі в ньому запрошені представники виконавчих органів міської ради, секретар та депутати Кіровоградської міської ради.
Коментарі