Громадянське суспільство готує свій внесок в роботу саміту ОБСЄ в Астані. Група незалежних організацій громадянського суспільства готує проведення паралельної конференції.
Захід відбудеться в Астані (Казахстан) 28-29 листопада 2010 напередодні саміту держав-учасниць Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), що відбуватиметься там же.
Офіційна зустріч ОБСЄ 1-2 грудня стане першим самітом організації за більш ніж десять років, протягом яких у світі виникло безліч нових загроз безпеки. У саміті планують взяти участь керівники держав і урядів більшості з 56 країн-учасниць.
«Це подія надає рідкісну можливість як державам, так і організаціям громадянського суспільства підтвердити свою прихильність принципам Гельсінкських угод», - заявив Юрій Джібладзе, президент російського Центру розвитку демократії і прав людини та член міжнародного організаційного комітету конференції. «Гельсінські угоди закріпили людський вимір в якості основного принципу концепції всеосяжної безпеки і визнають ключову роль громадянського суспільства у Гельсінському процесі».
Паралельна конференція слугуватиме платформою для розробки стратегій незалежного громадянського суспільства щодо зміцнення ОБСЄ та її механізмів у сфері людського виміру. Конференція не є частиною офіційної програми саміту, однак, спираючись на дух Гельсінкського процесу, принципи свободи громадянського вираження думок і добру волю, вона буде спрямована на розробку конкретних рекомендацій, що сприяють реалізації ідей, які стали основою для створення ОБСЄ, і більш повного розкриття потенціалу організації.
У рамках програми Паралельної конференції і в її підсумкових рекомендаціях будуть обговорюватися наступні теми:
25 жовтня в ході Оглядової конференції ОБСЄ у Відні представники Казахстану, країни-голови ОБСЄ, висловили підтримку ідеї проведення Паралельної конференції та її цілям.
«Ми раді отримати підтримку з боку уряду Казахстану», - сказала Соня Зільберман, представник міжнародної організації Сівікус: Всесвітній альянс за громадську участь і член міжнародного організаційного комітету конференції. «Ми сподіваємося на взаємодію в дусі співпраці з країною-Головою в питаннях як організаційного характеру, так і стосуються забезпечення безпеки».
Організаційний комітет конференції, що складається з 20 неурядових організацій з різних країн регіону ОБСЄ, вибирав учасників на основі принципів збалансованого географічного представництва організацій незалежного громадянського суспільства, які володіють експертизою з обговорюваних питань. Оргкомітет планує проведення прес-конференції за підсумками заходу для представлення вироблених на зустрічі рекомендацій. Крім того, Оргкомітет прагне забезпечити широку участь громадянського суспільства в Паралельної конференції за допомогою інтернету, в тому числі шляхом розміщення матеріалів зустрічі в мережі.
Додаткова інформація:
Коментарі