13-14 травня в Харківському Національному університеті імені В.Н.Каразіна українська мережа енерго-інновацій Greencubator проведе конференцію «Енергоефективні Університети".
Подія збере представників освіти, місцевих громад та влади, а також профільного бізнесу з усієї України. Всіх їх об’єднує спільне прагнення - переспрямувати кошти зациклені в енергетичному марнотратстві на вищу якість української освіти – кращі підручники, вищі зарплати українським освітянам, інноваційні та наукові проекти в університетах.
Про це з практичної точки зору говоритимуть наші доповідачі, саме вони будуть спільно знаходити шляхи енергоефективності університетів.
Знайомтеся:
Відкриватиме конференцію заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Юрій Сапронов.
Про роль університетів у програмі енергозаощадження в місті Харкові розповість начальник відділу розвитку інфраструктури та енергозбереження Харківської міської ради Світлана Купрійова.
Голова сільської ради села Рогань Шевченко Федір Степанович майбутнє енергоефективне покоління виховуватиме з пелюшок. Про те, як це буде реалізовано, він розповість на прикладі «Енергозберігаючого дитячого садочка» - демонстраційного проекту енергозберігаючої навчальної будівлі.
«Саме на прикладах успішної співпраці між освітянами, громадами та владою і полягає практична основа конференцій «Енергоефективні Університети. Ми вважаємо, що успішні приклади такої співпраці потрібно розвивати і поширювати по всій Україні» - каже Андрій Зінченко, керівник освітніх проектів всеукраїнської мережі енергетичних інновацій Greencubator.
“Ми продовжуємо і поширюємо успішну практику співдії, яка має конкретні практичні вигоди для університетів та для бізнесу, який працює із університетами в сфері енергоефективності”. На педагогіку енергоефективності націлені також зусилля освітньої ініціативи Координатора проектів ОБСЄ в Україні: менеджер проекту «Зелений пакет – Україна» Ярослав Юрцаба представить концепцію виховання енергоефективного покоління на основі навчально-методичного комплексу «Зелений пакет», розробленого Регіональним екологічним центром Центральної та Східної Європи (РЕЦ) та адаптованого до умов України низкою українських експертів.
Як бачить українська молодь енергетичне майбутнє наших міст? – це ключове питання не тільки виступу Олександра Копця, виконавчого директора Асоціації “Енергоефективні міст України», але й наскрізна тема всієї конференції у Харкові.
Саме тому нам надзвичайно приємно, що від теми енергоефективності не відстає і студенство: інноваційний для українських університетів проект «Енергоефективний гуртожиток, як шлях до енергоефективних університетів» представлять студенти екологічного факультету Харківського Національного університета – Ганна Легенька та Наталя Дубіна. Варто відзначити практичну цінність проекту - в подальшому підготовлену методику розрахунку енерговитрат та енергоощадливого обладнання буде передано для використання ОСББ.
Станіслав Ігнатьєв, заступник декана екологічного факультету з наукової та інноваційної роботи Харківського Національного Університету імені В.Н.Каразіна та директор ГО «Інститут сталого розвитку» висловив переконання, що об’єднання зусиль системи «університет-громада-бізнес» є обгрунтованою необхідністю в Україні для підготовки кваліфікованих фахівців-енергоменеджерів та забезпечення енергетичної безпеки громад.
Нагадаємо, що реєстрація учасників на конференцію “Енергоефективні університети” в Харкові триває.
Зареєструватись можна за таким посиланням на сайті grеencubator або http://bit.ly/ca0oja
Реєстрація обов’язкова для всіх учасників.
Коментарі