6-9 грудня 2008 в м. Страсбург відбудеться семінар «Діти та Молодь під опікою: Що думає молодь?»
Все більша кількість дітей росте без батьківської опіки. Незважаючи на увагу, що привернула Конвенція ООН з Прав Дитини до ситуації дітей без батьківської опіки, їхні права і досі дуже часто ігноруються.
Деякі кроки були зроблені для покращення ситуації шляхом прийняття міжнародних стандартів та рекомендацій. У 2005 Комітет Міністрів Європейської Ради прийняв Рекомендацію щодо прав дітей, які знаходяться під державною опікою (children that live in residential institutions). У 2007 три міжнародні НУО - FICE, IFCO та SOS Children’s Villages – опублікували Європейські стандарти якості для безпритульних дітей у рамках спільного проекту «Якість для дітей» («Quality4Children»). Проект охоплював понад 300 дітей, біологічних батьків, опікунів та соціальних робітників з 32 Європейських країн. Сьогодні основними труднощами є забезпечення належного виконання цих стандартів у кожній з країн.
Виходячи з зробленої роботи, Європейська Рада та НУО SOS-Kinderdorf International організовує спільний семінар «Діти та Молодь під опікою: Що думає молодь?» (Children and Young People in Care: What do YOUth think?)
Учасники семінару: 15 дітей та/або молодих людей з вибіркових опікунств Європи (alternative care in Europe) та 5 представників молодіжних передових організацій.
Завдання та цілі: розповсюдження та забезпечення прав дітей і молоді, що знаходяться під опікою, через закладення основ для співпраці між представниками молоді та Європейською Радою.
Робоча мова семінару – англійська. Якщо ви не володієте англійською мовою, будь ласка, вкажіть мову, якою ви могли б спілкуватися.
Заявки потрібно надіслати на email: [email protected] чи факсом +32/2/537 31 31 до 19 жовтня 2008.
Дорожні витрати: подорож організовується та оплачується організаторами.
Проживання: харчування та житло забезпечуються та оплачуються Європейською Радою при Європейському Молодіжному Центрі в Страсбурзі.
З англійської переклала Оксана Процуха,
волонтерка Ресурсного центру ГУРТ
Коментарі