Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за підтримки Посольства Канади в Україні, Східно-Європейського Інституту Розвитку (СЄІР) та культурного холдингу \\гудімов арт проект організовує прес-конференцію, присвячену завершенню в Україні проекту Канадського Агентства Міжнародного Розвитку (CIDA) під назвою «Розвиток культурного діалогу на Західній Україні».
Прес-конференція відбудеться у п’ятницю, 9 жовтня, о 10:30 годині в приміщенні інформаційного агентства «УНІАН» (вул. Хрещатик, 4).
У прес-конференції візьмуть участь Перший секретар Посольства Канади в Україні Ґійом Леґро, Директор Східно-Європейського Інституту Розвитку Мрідула Гош, Старший координатор програм Представництва МОМ в Україні Дайва Вілкєліте та відомий український митець, галерист, музикант та президент асоціації «Серце, не спи» Павло Гудімов.
Одним із компонентів проекту CIDA «Розвиток культурного діалогу на Західній Україні» стала всеукраїнська соціальна кампанія з підвищення обізнаності українського суспільства щодо культурного діалогу в Україні та створення позитивного образу мультикультурної громади, що розпочалася в Україні 21 травня, у Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку під назвою «Колір шкіри не має значення!». Кампанія стартувала в рамках проекту Представництва МОМ в Україні «Ініціатива Різноманіття».
Одним із аспектів кампанії стало підвищення громадської обізнаності на Львівщині та Закарпатті, протидія расизму та ксенофобії та пропаганда позитивних аспектів культурного розмаїття та життя в мультикультурному суспільстві. Згодом соціальна кампанія поширилися не лише на Західну Україну, але й на всю її територію.
«Звичайно ж, коли ми лише започатковували проект, ми сподівалися на результат та підтримку багатьох наших друзів та партнерів. Й ми дуже радіємо з того, що ідея проекту знайшла відклик у серцях більшої кількості людей, ніж ми могли собі уявити на початку. Це додає впевненості, що проект житиме і по його завершенні та до нього залучатимуться все більше прихильників», стверджує старший координатор програм Представництва МОМ в Україні Дайва Вілкєліте.
У рамках соціальної кампанії було підготовлено відео- та аудіоролики щодо культурного різноманіття, а також постери та рінгтони для мобільних телефонів. Героями соціальної реклами стали представники різних національностей, які всі «зроблені з одного тіста» та уособлюють позитивний образ багатокультурного суспільства в Україні. Музичний супровід до соціальних роликів написав Павло Гудімов.
«Я написав музику до пісні лише за декілька хвилин, настільки глибоко відчув тему. Захотілося простою, доступною мовою розповісти про глобальні речі. Це – співіснування, взаєморозуміння», говорить Павло Гудімов, який знайшов відповідну форму слів соціальної кампанії «Колір шкіри не має значення».
Кампанію підтримали український телеканал «5 канал», міжнародний супутниковий телеканал «Інтер+», «MTV-Україна», телеканал «Київ», радіо української музики «Молоде радіо», торговий центр «Глобус», МакДональдз Україна. На телеканалі «Інтер+» відеоролики були продемонстровані більше 80 разів протягом двох місяців. «5 канал» надав 95 % знижки на відеотрансляцію роликів соціальної реклами. 19 регіональних телекомпаній із 17 регіонів України транслювали ролики за підтримки Державного комітету з питань національностей та релігій, Кабінету Міністрів України та обласних державних адміністрацій. Згодом до акції приєдналися також Київський Метрополітен та аеропорт «Бориспіль».
Відеоролики кампанії «Колір шкіри не має значення!» наразі демонструються громадськості на екранах, розміщених у торговому центрі «Глобус» у Києві за підтримки керівництва даного торгового комплексу.
«Торговий центр «Глобус» з готовністю бере участь у різних соціальних програмах. Нам дуже сподобався відеоролик, який закликає людей об’єднатися! Ідея імпонує нам, і ми радо її підтримуємо», зазначив управляючий менеджер компанії L&RP та власник торгового центру «Глобус» Ян Черчі.
Хвиля української музики «Молоде радіо» підтримала «Ініціативу Розмаїття» та розпочала трансляцію аудіороликів соціальної кампанії з 30 липня цього року в рамках іншої соціальної кампанії радіо під гаслом «Допомагаючи іншим – стаємо сильнішими!», надавши близько 800 радіо оголошень.
«Ініціатива, започаткована Представництвом МОМ в Україні спільно з Павлом Гудімовим та CIDA, є справді актуальною та потрібною. Толерантність, повага до Іншого та зацікавленість ним – це ті цінності, які ми розділяємо та пропагуємо від початку свого заснування», впевнений директор «Молодого Радіо» Станіслав Шумлянський.
Яскравою частиною проекту «Розвиток культурного діалогу у Львівській та Закарпатській областях» стало проведення в різних містах України так званих «живих бібліотек». У таких «Бібліотеках» книги уособлювали собою реальні люди, представники різних культурних суспільств. «Жива Бібліотека» працює як звичайна бібліотека. Спочатку читачі реєструються та обирають з Каталогу Книгу, після чого розпочинається власне читання (живе спілкування Читача та Книги).
Останню «Живу Бібліотеку» було проведено в кінці травня 2009 року в місті Чернівці. Однією з «живих книг» став Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Даніель Карон.
«Я щиро вірю, що ця соціальна кампанія, яку організовує Представництво МОМ в Україні за підтримки української влади, зробить важливий внесок у формування позитивного сприйняття теми культурного розмаїття молодими українськими громадянами. Канада пишається тим, що бере участь у такій важливій ініціативі, як ця», говорить Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні пан Даніель Карон.
Сьогодні «Ініціатива Розмаїття» нараховує понад 50 міжнародних, неурядових, державних та комерційних організацій, а також представників дипломатичних місій. Основними сферами діяльності Ініціативи є: співробітництво з урядом, спрямоване на підтримку дій держави, що сприяють міжкультурному діалогу; аналіз існуючого законодавства з питань дискримінації та упередження вмотивованих злочинів.
Міжнародна організація з міграції спрямовує свої зусилля на впровадження заходів, заснованих на принципах гуманності та поваги до прав мігрантів, у сприянні та регулюванні міграційними процесами, а також у протидії торгівлі людьми.
Детальнішу інформацію про діяльність Представництва МОМ в Україні можна знайти на офіційному веб-сайті.
Для отримання відповідей на додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся до Інформаційного відділу МОМ за телефоном (044) 568 50 15 або ж за електронною адресою [email protected].
Коментарі