9 грудня 2015 р. у приміщенні Запорізької ОДА (пр-т Леніна 164, зала 709) з 10.00 до 12.30, відбудеться круглий стіл на тему «Ґендерно-обумовлене насильство (ҐОН) в умовах військового конфлікту на сході України: виклики та інструменти протидії».
До участі у круглому столі запрошуються представники(-ці) обласної та міської влади, відповідних департаментів та управлінь, а також провідні експерти(-ки) та громадські активісти(-ки), які працюють з тематикою ґендерно-обумовленого насильства (ҐОН). Участь також візьмуть представники(-ці) Фонду народонаселення ООН (ФН ООН) в Україні, МБФ «Український жіночий фонд» та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», які представлять масштабний гуманітарний проект, який реалізується в 5 областях України, в тому числі в Запорізькій області.
Під час круглого столу учасники(-ці) обговорять теми ризику зростання ґендерно-обумовленого насильства в Запорізькій області в умовах військового конфлікту та інструментів його протидії з боку державної, обласної влади, міжнародних та українських неурядових організацій. Планується також обговорити програму заходів, які відбулися в Запорізькій області в рамках глобальної щорічної акції «16 днів проти насильства».
Запланований наступний розклад заходу:
10.00 - 10.15 - Початок круглого столу. Привітальне слово з нагоди закінчення глобальної щорічної акції «16 Днів проти насильства», яка відбувалися в області з 25 листопада по 10 грудня 2015 року;
10.15 - 11.00 - Представлення проекту «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження і подолання ґендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров’я», який реалізується Фондом народонаселення ООН (ФН ООН) у співпраці з МБФ «Український жіночий фонд», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда – Україна» та БФ «Здоров’я жінки та планування сім’ї» в Запорізькій області. Плануються презентації представників ФН ООН та організацій-виконавців даного проекту;
11.00 - 12.30 - Презентації та виступи представників та представниць департаментів, управлінь та громадських організацій, які працюють з тематикою ҐОН.
11.00 - 12.30 - Неформальний кава-брейк
Організатори заходу: МБФ «Український жіночий фонд» та Департамент соціального захисту населення Запорізької ОДА. Захід відбувається за підтримки Фонду народонаселення ООН (ФН ООН) в Україні.
Для реєстрації в якості учасника(-ці) та для акредитації представників(-ць) ЗМІ просимо звертатися до Оксани Квітки, координаторки проектів МБФ «Український жіночий фонд» за номером + 38 (050) 531 54 82 або e-mail: [email protected]
Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) - це міжнародна агенція з розвитку, що відстоює право кожної жінки, чоловіка і дитини жити повноцінним здоровим життям в умовах рівних можливостей.Довідка:
ФН ООН допомагає країнам користуватися даними з народонаселення для розробки національної політики та програм з подолання бідності, а також створювати умови, щоб кожна вагітність була бажаною, кожні пологи – безпечними, щоб захистити молодь від ВІЛ-інфекції та щоб до кожної дівчинки та жінки ставилися з повагою та шанували їх гідність та права.
ФН ООН працює у понад 140 країнах світу і за 40 років існування надав країнам технічну допомогу вартістю понад 6 мільярдів доларів США.
В Україні ФН ООН розпочав свою роботу в 1997 році із реалізації окремих проектів в галузі репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Перша Програма допомоги України реалізовувалась з 2006 р. спільно з урядом України та неурядовими організаціями. Наразі ФН ООН в Україні концентрується на проектах у сфері репродуктивного здоров’я, населення та розвитку, гендерної рівності. Окрема уваги приділяється попередженню та подоланню ґендерно-обумовленого насильства, ризик зростання якого зріс внаслідок військового конфлікту на cході України.
Український Жіночий Фонд (далі - УЖФ) – міжнародна благодійна організація, заснована у 2000 році. УЖФ надає фінансову, інформаційну і консультативну підтримку організаціям громадянського суспільства з України, Молдови і Білорусі. Місія УЖФ – допомогти організаціям громадянського суспільства, зокрема жіночим, відігравати активну роль у процесах розбудови демократичного суспільства, брати участь у процесах прийняття рішень на різних рівнях, посилювати увагу громадськості до питань різноманітності та ґендеру, досягати ґендерної рівності, справедливості та реалізації невід’ємних прав людини і громадянина.
Коментарі