19 липня з 14:00 до 15:00 на порталі ГУРТ відбудеться веб-конференція з Директором зі стратегічних комунікацій та зв'язків з громадськістю Міжнародного Фонду "Відродження" Станіславом Лячинським.
Під час веб-конференції пан Станіслав розповість про:
Читачі порталу ГУРТ матимуть можливість в режимі онлайн отримати відповіді на свої питання.
Запитання можна поставити в коментарях до цього повідомлення.
Веб-конференція відбудеться в рамках проекту «Інвестуймо в інституційний розвиток громадянського суспільства», що реалізується в межах програми«Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID) та виконується Pact, Inc.
Коментарі
Шановний пане Станіславе, чи планується МФВ спеціальний конкурс для НУО по розвитку соціального підприємництва ?
Прошу висловити Ваше бачення необхідності розширення знань населення та активістів НГО про можливості паблік-рілейшнз, механізм розроблення та просування ПР-концепції задля успішного розвитку громади та організації. Чи планується якась програма Фонду в цій сфері?
Я хотів би довідатися наступне:
- За яким принципом формуються програми фінансування на рік? Хто приймає остаточне рішення?
- Хто входить у "засекречену" програмну раду? (перепрошую але її немає на сайті МФВ)
- Чи існують, у МФВ, механізми пошуку цікавих та гостро необхідних ініціатив для запровадження у Україні? Які?
- Яким чином, та з ким конкретно, можна обговорити перспективу запровадження важливої ініціативи всеукраїнського масштабу? (потрібні для усіх областей України проекти)
За допомогою МФ Альянс - створена Всеукраїнська мережа ЛЖВ.
Мережа ЛЖВ - привернула увагу громадськості та зробила наголос на створенні Центрів СНІДу в усіх обласних центрах України.
Хоча за статистикою смертності, алкоголізм у кілька разів перевищує СНІД...
Запитання:
МФВ - має у планах серйозні та глобальні ініціативи? Які саме? Хто приймає рішення? Контакти...
Я дуже перепрошую за такі прискіпливі запитання... але:
- я написав у МФ Відродження кілька пропозицій які успішно були видхилені…
- недавно я довідався, що ваш партнер, - Фонд С.Баторого (Поьща) - реалізував аналогічні проекти і запрошував туди громадян України…
От і виникає запитання: Чому вони (Фонд С.Баторого) зацікавлені тим, що у Вас ігнорується?
Признателен за возможность задать вопрос, который интересует не только меня (разговаривал об этом с добрым десятком признанных лидеров третьего сектора Украины):
1. Как преодолевается конфликт интересов в случаях, когда не только соискателем, но даже победителем грантового конкурса становится организация, имеющая прямое отношение к руководству или менеджерам МФ «Відродження»?
2. Может ли считаться нормальной ситуация, когда, например, грантовую поддержку от Антикризисной гуманитарной программы МФ «Відродження», которую возглавляет Руслан Краплич , получает фонд имени князей-благотворителей Острожских. При этом его жена – президент этого «княжеского» фонда, а он сам является председателем его Совета Директоров и еще совсем недавно был его директором (http://www.fundraising.org.ua/kolektyv)? И ведь это не единичный случай!
Похожие вопросы есть и по отношению к другим ситуациям (г-н Орловский и его «одесские корни»).
Ответ на этот вопрос требую я по двум причинам:
а) мы, организации гражданского общества, должны помогать друг другу оставаться примером в проведении тендеров/конкурсов на получение финансирования и проявлять при этом максимальную открытость, прозрачность, отчетность и проверяемость.
б) я – один из, увы, немногих, кто не боится испортить отношения с топ-менеджерами МФ «Відродження» или прослыть кверулянтом.
К сожалению, в момент on-line конференции я буду в самолете (загранкомандировка), но за ходом конференции будут следить не только сотрудники ДГБФ «Доброта».
С надеждой получить прямой и искренний ответ.
Прошу приділити більш конкретну увагу питанню - Яка інформація від громадських організацій найбільше цікавить донорів?
Доброго дня, шановні колеги!
Прозвучала інформація про соціальні картки/картки знижок - чи бачите Ви в цьому справжнє соціальне підприємництво, адже тут немає зв'язку доходів від прибуткової діяльності, які в більшій частині направлені на благодійну роботу?
Друге запитання, розумію, ще це не зовсім комфортне питання, але нам відомо, що фонд Князів-благодійників Острозьких також отримав 3 чи навіть більше суб-грантів на розвиток мережі карток соціальних знижок в 4-х областях західної України (грант Карпаському фонду Україна). Це були не прямі гранти, але ці проекти однотипні і їх початок впровадження здійснював фонд пана Краплича. Підтвердженням чого є фінансування експертів/тренерів з цього фонду. Це було трошки раніше ніж той субгрант, про який було згадано.
І здається найбільш доречне запитання у контексті теми нашої комунікації. Фонд "Відродження" є відомим флагманом в розвитку прозорості суспільства. Чи бажаєте Ви продовжити в цьому лідерство і впровадити практику відеодокументування/ онлайн показу процесу засідання проектної ради та експертів з розгляду проектів і прийняття рішень?
Будемо вдячні за відповіді на ряд цих запитань.
... бле-бле... з висоти займаної посади мене і мою тему надалі... зневажають... Дійсно, а що мене слухати?... а дарма...
1) за 14 років своєї діяльності - я знаю про більшість речей які відбуваються в Україні в галузі узалежнень...
2) лінуєтеся поцікавитися власне Ви! (відповідальні за Програми працівники Фонди) Що можна реалізувати в даній темі на теренах України... Знову ж таки для прикладу Фонд С.Баторого...
- і колись Вам буде за це соромно...
Я очікував від вас прямої пропозиції... а отримав зневагу, мовляв - "некомпетентний" та й все...
Стосовно прозорості в ухваленні рішень Є чудова практика Європейської Комісії: тим, чий проект не підтримано надсилається стандартизована форма з критеріями оцінювання і відповідними оцінками по кожному критерію. Тобто подавач проекту бачить по яким параметрам у нього були "проблеми" і тоді легше сприймається відмова і зрозуміло над чим треба працювати. Можливо варто взяти це на озброєння? І тоді менше буде підстав сумніватися в неупередженості?
МФВ фінансує правові проекти та програми, в яких йде мова, що державні установи у визначений Законодавством України терміни повинні дати відповіді на листи та звернення від громадян та організацій.
Я кілька разів звертався з пропозиціями створити програму "освіта з питань узалежнень" - та не отримав жодної відповіді...???
Тобто абсурдна ситуація: Ви (МФВ) заставляєте держслужбовців - а самі ігноруєте?
Двічі я сідав за телефон та телефонував в УСІ Програми МФВ... я неодноразово писав у Програмну Раду і звертався навіть до Є.Бистрицького, - але на превеликий жаль... неотримав жодної відповіді... тому і атакую Вас на сайті Гурта. можливо якась доля здорового глузду пробудеться... десь там... в засіданнях тієї загадково-засекреченої Програмної ради. Яка працює за якимось невідомим принципом, - і порекомендувати їй чи дати коментарі - пропозиції - неможливо... тому що вона засекречена...
Чи продовжуєте полеміку з "апологетом" прозорості ОГС нардепом Колісніченком? Чи досліджували прозорість організації, яку він очолює? з його звітів можна побачити достатньо багато цікавих фактів стосовно і іноземного втручання, і оприлюднення джерел доходів.
До кого можна звернутися для створення Програми "Освіта з питань узалежнень" - ?
Переслухавши коментар п.Станіслава - мій висновок, що Відродження ще далеко до Фонду С.Баторого... відповідно і громадянам Україні до рівня життя громадян Польщі...
Можливо тому велика кількість громадян проживають у злиднях...
Законодавство суперечливе...
Чиновник відхрещуються...
Лікарі, юристи, міліціонери, освітяни, - усі кажуть нам немає до цього жодної справи! А Фонд С.Баторого об'єднав їх...?
- Хто як не Відродження має показати державним службам про варіанти співпраці?
- Хто як не Відродження має об'єднати діючі ГО та сформувати інформаційно - профілактичний механізм...
Після довгого розмови з асистентом програми "Громадське здоров'я" - відповідь була: "Це не наші пріоритети".
Як до Вашого "високо почтенія" достукатися - невідомо...
Я готовий приділити максимум часу та уваги для формування такої програми... а ви, з висоти свого директорського (тимчасового) стільчика - нездатні зробити крок на зустріч! (стільчик не пускає)
і з цього приводу мені прикро та сумно...
перефразовуючи рекламу на Інтері:
- Кожен працівник Відродження відправить смс на номер 10?? - і зупинять алкоголізм в Україні!
шкода, що побачив тему надто пізно, тож питання мабуть ставити немає сенсу. Стосовно фонду Відродження, можу сказати так, що на даний момент саме через незрозумілість і неясність критеріїв по яким фонд приймає рішення щодо підтримки проектів громадська організація "Наше Поділля" бойкотує всі програми фонду окрім програми Схід-Схід. Важаю, що неурядові організації повинні мати свою позицію стосовно донорів і морально-етичних норм, а не мовчати і чекати на те коли ж той чи інший донор зглянеться на наші ініціативи.
Також підтримую думки Якова Рогаліна та Тараса Кушніра
Юрію, думаю, питання треба ставити постійно і публічно. Уникнути відповіді буде тоді складно. Але моє враження від того, що я 4 роки помічаю, працюючи у ГУРТі - небажання, невміння, лінь чи то пак відсутність культури ведення публічних дискусій у громадському секторі саме з усвідомленою метою справді щось змінити.
... давай Тарасе продовження...
Пропоную зробити аналогічне інтерв'ю до керівників Програм... Фонду Відродження... а то директор від конкретики плавав...
Тарасе, думаю продовження буде. Ти тільки не здавайся :)
ооооооо... недочекаються...
Я теж роздумую над продовженням лобіювання важливої для України теми... деякі плани уже є... так що... - далі буде...
згоден стосовно публічних дискусій і стосовно того, що питання потрібно ставити постійно і публічно. ... "культура ведення публічних дискусій з усвідомленою метою справді щось змінити" ... думаю, що так. чомусь в українському секторі неурядових організацій існує думка, що якщо ми будемо, щось критикувати, то в майбутньому не матимемо можливості отримувати фінансування від тої чи іншої донорської організації... думаю, що потрібно також проводити якусь інформаційну кампанію, щоб громадські організації, займали більш активну позицію в публічних дискусіях.
Митрополит Димитрiй: "На пляшки вина вже чiпляють дерев'янi хрестики"
http://lviv.expres.ua/main/2011/07/24/46142