Запрошуємо вчителів та учнів до участі у проекті "Зелена школа-зелена країна". Учасники проекту навчаться заощаджувати енергію, що використовується для освітлення та опалення власних домівок та шкіл та поділитись досвідом з своїми батьками та однолітками.
В рамках проекту заплановане навчання для вчителів з методики роботи по темі енергозбереження, навчання для школярів з проведення аудиту використання енергії, міні-досліджень та шкільних заходів з енергозбереження. Всі учасники проекту будуть забезпечені методичними, навчальними та робочими матеріалами.
Для участі у проекті школи будуть запрошуватись на основі конкурсу. Зацікавленим вчителям необхідно заповнити анкету і надіслати її факсом, електронною поштою чи звичайною поштою до офісу Дебатного центру до 25 лютого 2011 року. Анкету можна завантажити на сайті організації www.cent.dn.ua
Вимоги до кандидатів:
За результатами конкурсу буде запрошено 25 вчителів, які пройдуть навчання на семінарі за методикою організації та проведення акції з енергозбереження в школі та отримають робочі зошити на кожного учня та методичне керівництво для вчителя.
Робота вчителів не оплачується.
Метою проекту “Зелена школа-зелена країна” є виховання екологічної свідомості у школярів 25 вибраних шкіл Донецької області шляхом проведення шкільних акцій з енергозбереження.
В рамках проекту заплановано:
Запропонований проект передбачає проведення заходів з енергозбереження в 25 школах області, які включатимуть навчання, проведення міні-досліджень з енергоефективності та поширення результатів серед однолітків. Безпосередніми учасниками заходів будуть діти.
Під час виконання завдань та проведення досліджень діти отримають інформацію та сформують відповідні навички поведінки, що дозволять зберігати енергію.
В кожній школі буде сформовано 1 команду, що складатиметься з 20-25 учнів 6-7 класів. Команда зустрічатиметься щонайменше 1 раз на тиждень, для проведення спільної роботи за проектом, обговорення зібраної інформації та планування наступних кроків. Школярі розпочнуть діяльність з аудиту використання енергії у власній квартирі чи будинку, зроблять висновки та разом з сім’єю почнуть практично діяти задля заощадження енергії, в результаті діти на практиці переконаються, що економити енергію необхідно та ще й вигідно.
Після завершення аудиту використання енергії вдома, команда працюватиме над проведенням аудиту в школі, це дозволить дітям власноруч провести дослідження кількості споживаної енергії в школі, де вона втрачається, що можна зробити для її економії. Аудит використання енергії в школі передбачає різноманітні заходи, що виконуватимуться дітьми, такі як опитування, анкетування, інтерв’ювання директора та адміністрації школи, проведення інформаційної кампанії для школярів та інше. Таким чином в проекті безпосередньо будуть задіяні команди школярів та опосередковано їх батьки, учні та педагоги пілотних шкіл.
Проект дозволяє в формі проведення позакласних занять надати дітям та їх батькам основну інформацію щодо енергозбереження та довести дослідним шляхом ефективність дій з енергозбереження на різних рівнях, як у власній оселі, так і в школі.
Проект реалізується за підтримки Фонду Східна Європа за рахунок коштів, наданих Фондом Євразія та Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID).
Коментарі