Програма сприяння парламенту ІІ (Проект Агентства США з міжнародного розвитку) запрошує до співробітництва фахівців та експертні організації для проведення дослідження діяльності громадських рад при центральних органах виконавчої влади.
Будь ласка, зауважте, що згадана робота повинна бути закінчена не пізніше 30 листопада 2010 року. Перевагу буде надано пропозиціям, надісланим до 12. 00 15 жовтня. Вимоги до дослідження додаються. Експертів просимо надіслати своє резюме та супровідного листа. Експертні організації – супровідного листа з описом досвіду організації у цій сфері та резюме потенційних ключових виконавців зазначеного проекту. Всі пропозиції повинні включати пропонований бюджет для виконання дослідження. Свої листи надсилайте за адресою: [email protected], зазначивши тему “Пропозиції до дослідження ”
Вимоги до експертного дослідження діяльності громадських рад при центральних органах виконавчої влади
Мета дослідження: вивчення досвіду роботи громадських рад для підготовки рекомендацій щодо їх підвищення ефективності їх роботи.
Завдання дослідження:
- Провести дослідження роботи громадських рад при центральних органах виконавчої влади, механізмів їх взаємодії.
- Виявити кращий досвід роботи громадських рад, їх взаємодії з центральними органами виконавчої влади.
- Виявити чинники, які негативно впливають на роботу громадських рад.
- Запропонувати шляхи покращення роботи громадських рад та їх взаємодії з центральними органами виконавчої влади.
Вимоги до експертної організації:
- Мінімум 7 років роботи організації.
- Досвід реалізації проектів у сфері взаємодії влади і громадськості, у тому числі проведення досліджень, публічних заходів тощо.
- Наявність у вільному доступі (веб-сайт і т.п.) продуктів діяльності організації, спрямованої на налагодження взаємодії між органами державної влади та громадськістю.
- Бажаною є наявність у працівників організації, які виконуватимуть дослідження, вченої ступені з соціології, політичних наук або права.
Орієнтовні питання для вивчення під час експертного дослідження:
- Процедура, за якою була сформована громадська рада.
- Сфера повноважень ради (завдання, обов’язки, функції, права), визначені в її положенні.
- Склад громадської ради (членство).
- Структура громадської ради.
- Керівництво громадської ради та його функції.
- Механізм організації засідань громадської ради (за ініціативою органу виконавчої влади, громадської ради, ким формується порядок денний, ведеться протокол).
- Характер питань, які розглядаються на засіданнях громадської ради (проекти нормативно-правових актів, рішень органів виконавчої влади, інша інформація).
- Статус рішень громадської ради, система врахування органом виконавчої влади пропозицій та зауважень громадської ради.
- Ініціативи громадської ради (заходи, проекти, програми), які були впроваджені органом виконавчої влади.
- Механізм залучення до роботи громадської ради не членів ради (представники ЗМІ, органів виконавчої влади, науковці, іноземні експерти, інші організації в т.ч. міжнародні).
- Організація роботи громадської ради (регламент).
- Активність та стабільність у роботі громадської ради (періодичність засідань, зміна структури, зміна керівництва, набуття членства чи виключення із складу).
- Присутність представників органу виконавчої влади на засіданнях громадської ради, механізм донесення рішень громадської ради до керівництва органу виконавчої влади.
- Матеріально-технічне забезпечення ради, фінансування її заходів (проведення семінарів, оплата праці залучених експертів, витрати на періодичне видання, поліграфічну продукцію і т. ін.)
- Висвітлення громадською радою власної діяльності в електронних і друкованих ЗМІ, наявність власного періодичного видання, веб-сайту.
- Висвітлення діяльності громадської ради органом виконавчої влади.
Термін виконання завдання – листопад 2010 р.
Коментарі