bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс для медійного висвітлення теми громадського контролю безпекових органів в Україні
03.02.2020

Freedom House оголошує конкурс на створення аналітичних оглядів, мультимедійних продуктів та інших журналістських матеріалів для пояснення та висвітлення теми громадського контролю за безпековими службами (СБУ, МВС, МОУ). Дедлайн - 21 лютого 2020 року. 

Опис поняття громадського контролю знаходиться в кінці тексту. 

Мета конкурсу – поширення інформацію про те, що таке громадський контроль за безпековими органами, які проблеми та можливості існують в Україні в цій сфері, порівняння міжнародної практики, які кроки необхідні для побудови дієвого механізму для співпраці силових структур та громадянського суспільства задля дотримання прав людини та ін. 

У фокусі пропозицій можуть бути наступні теми (не вичерпний перелік):

-       Огляд ситуації з громадським контролем в Україні;

-       Міжнародні практики побудови ефективного громадського контролю над безпековими органами;

-       Аналіз проблем, які пов’язані з даною тематикою;

-       Ідеї, спрямовані на пояснення того, що таке громадський контроль та співпраця, яким чином від нього виграють як безпекові служби, так і суспільство;

-       Мультимедійні матеріали, спрямовані на пояснення чи висвітлення ідеї громадського контролю над безпековими органами, пояснення поняття та інші. 

Строки:

Дедлайн подачі заявок – 21 лютого 2020 року. Конкурсна комісія вивчить всі подані пропозиції та повідомить учасникам про своє рішення до 27 березня 2020 включно. Робота над запропонованими матеріалами має початися не пізніше 1 травня 2019 року. Всі запропоновані матеріали мають бути опубліковані та поширені до 17 вересня 2019 року. В окремих випадках Freedom House може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції або ж, у виняткових ситуаціях, продовжувати дедлайн публікації матеріалів. 

Грантова інформація 

Freedom House в Україні у 2019 році підтримає чотири (4) ідеї щодо висвітлення теми громадського контролю в Україні. У вашій заявці, будь ласка, вкажіть бажаний розмір винагороди, враховуючи, що максимальна сума – 800 USD у гривневому еквіваленті.

За потреби, Freedom House та партнери готові консультувати виконавців. 

Умови для розгляду вашої пропозиції: 

Для розгляду вашої пропозиції конкурсною комісією, необхідно подати:

-       Детальний опис пропозиції (шаблон знаходиться у прикріпленому файлі);

-       Резюме виконавця/виконавців;

-       Портфоліо виконавців;

-       Заповнені документи надіслати за електронною адресою [email protected] 

Що таке громадський контроль?

Концепція громадського контролю полягає у здійсненні демократичного нагляду за діяльністю державних безпекових структур, що має вирішальне значення для забезпечення їхньої підзвітності та прозорості.

Організації громадянського суспільства діють не тільки в якості «сторожового пса демократії», але й визначають індекс задоволення суспільних потреб установами, які відповідальні за громадську безпеку. Цьому процесу сприяють такі заходи як моніторинг діяльності державних органів.

Забезпечення безпеки в демократичному суспільстві через громадський нагляд за інституціями з боку цивільних осіб та незалежної судової влади стали загальноприйнятими принципами, дотримання яких унеможливлює зловживання. Програми громадської безпеки переважно мають бути спрямовані на забезпечення прав людини та основоположних свобод.

Сьогодні демократичне управління сектором безпеки є встановленою міжнародною нормою, а також необхідною умовою для отримання міжнародної підтримки та співробітництва.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.