bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Масштабна акція з редагування української Вікіпедії з нагоди дня народження енциклопедії

30 січня українська Вікіпедія святкує 16 років від дня створення першої статті. З цієї нагоди з 26 січня до 1 лютого включно відбудеться Вікімарафон — масштабна акція з наповнення україномовного розділу Вікіпедії рекордною кількістю нових статей.

Долучитися до Вікімарафону можуть всі охочі з будь-якого куточку світу — для цього слід зареєструватися у Вікіпедії та написати нову статтю українською мовою або підготувати статтю про Україну у інших мовних розділах найбільшої онлайн-енциклопедії. 

«Зараз українська Вікіпедія налічує близько 980 тисяч статей, за весь час існування цього мовного розділу у ній зробили понад 26 мільйонів редагувань. Це один із найпопулярніших веб-ресурсів в Україні: щомісяця його переглядають майже 60 мільйонів разів. Ми хочемо збільшити ці показники, тому закликаємо всіх бажаючих взяти участь в онлайн-марафоні або прийти на вікізустріч, якщо така планується у їхньому населеному пункті», — розповів менеджер проєктів ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк.

Всі створені в межах Вікімарафону статті мають відповідати правилам Вікіпедії: базуватись на надійних (авторитетних) джерелах інформації, посилатися на них і не містити плагіату. Також слід дотримуватися нейтральної точки зору та обирати теми, що відповідають критеріям значимості. Можна обрати з запропонованих тем або придумати власну.

В межах акції пройдуть численні вікізустрічі, де можна навчитися редагувати Вікіпедію, дізнатися більше про проєкт та поспілкуватися з досвідченими вікіпедистами. Учасники вікізустрічей та онлайн-учасники отримають сувеніри.

Докладніше про Вікімарафон 2020: 
http://wikimarathon.org.ua/
Сторінка акції у Facebook.

Для довідки:

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, що займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, а також залученням до онлайн-енциклопедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.
                                                                                            Пресслужба ГО «Вікімедіа Україна»Якщо вам потрібна додаткова інформація про Вікіпедію чи інші вікіпроєкти, коментарі представників «Вікімедіа Україна» — звертайтесь, ми радо надамо необхідні дані:
e-mail: press@wikimedia.in.ua
моб. +38 095 001 00 41 (менеджерка з комунікацій ГО «Вікімедіа Україна» Єлизавета Чеховська)

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.