bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс для ОТГ щодо впровадження бюджету участі
12.03.2018

ФРГО «Західноукраїнський ресурсний центр» оголошує конкурс з відбору ОТГ для участі у проекті «Бюджет участі, як інструмент розвитку громади», який реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Дедлайн - 30 березня 2018 року.

Мета проекту  -  підвищити рівень участі мешканців ОТГ Західної України у прийнятті рішень через запровадження у цих громадах бюджету участі.

 До участі в конкурсі запрошуються сільські, селищні та міські об’єднані територіальні громади, які знаходяться на території Львівської, Волинської, Закарпатської, Рівненської, Тернопільської, Житомирської областей.

У межах цього конкурсу заплановано відібрати 6 об’єднаних територіальних громад, у яких будуть запроваджені бюджети участі.

Громади переможниці конкурсу отримають:

 • Експертно-консультаційний супровід для запровадження у громаді бюджету участі.
 • Можливість для трьох представників ОТГ пройти навчання на дводенному семінарі щодо методології запровадження громадських бюджетів участі.
 • Проведення безкоштовного навчання для бажаючих активістів, які планують подати свої пропозиції на конкурс проектів.
 • Зйомку відео проморолика про громаду, який можна буде використати для просування та промоції ОТГ.
 • Пакет методичних матеріалів.

Допомога, яку надаватиме ЗУРЦ, охоплюватиме комплекс консультаційних, інформаційно-просвітницьких та навчальних заходів, направлених на  підвищення спроможності жителів громад  самим приймати рішення, куди витрачати частину місцевого бюджету, щоб поліпшити життя громади. Очікується, що такий процес  буде закріплений у нормативних документах відповідних ОТГ.

Вимоги до учасників конкурсу:

 • Заявник повинен заповнити аплікаційну форму встановленого зразка
 • Заявник повинен продемонструвати добру волю та готовність зафіксувати певний відсоток від бюджету ОТГ для реалізації громадських проектів, шляхом подання спільної заявки на участь у конкурсі, яку повинні підписати: голова ОТГ, принаймні троє депутатів місцевої ради та двоє представників активної громадськості (більша кількість підписантів зміцнює позиції заявки).
 • Заявник повинен гарантувати, у разі відбору відповідної ОТГ, готовність мобілізувати необхідну кількість місцевих жителів та представників ради для участі у навчальних заходах проекту.
 • Заявник  повинен надати попередню згоду щодо внесення на розгляд відповідної ради питання про затвердження Положення про бюджет участі.
 • У ОТГ повинен бути наявний веб-сайт, на якому можна розмістити платформу для онлайн голосування за проекти на бюджет участі.

При проведенні відбору перевага буде надана тим 6 ОТГ, які вкажуть найбільш переконливі аргументи важливості реалізації проекту у громаді та зазначать чи готовий орган місцевого самоврядування громади виділяти із місцевого бюджету кошти на впровадження бюджету участі.

Для участі у конкурсі заявники повинні заповнити анкету встановленого зразка (знаходиться у додатках до цього оголошення) і надіслати її зі сканованою сторінкою з підписами (що підтверджує згоду на участь у проекті) на електронну пошту [email protected] з назвою повідомлення «Бюджет участі (вказати назву ОТГ)» до 17.00 30 березня 2018 року.

Процедура відбору учасників:

На першому етапі розгляду, у перші дні після проходження кінцевого терміну подання заявок, здійснюється перегляд поданих анкет щодо їх відповідності технічним вимогам.

На другому етапі проводиться засідання експертної комісії, на якому буде ухвалено остаточне рішення про визначення шести ОТГ- учасників проекту, а також двох - трьох резервних громад, які зможуть замінити когось у випадку непередбачених обставин чи недобросовісного виконання зобов’язань.

Про результати конкурсу його учасників буде повідомлено електронним листом на адресу, яку вони вкажуть в аплікаційній формі до 13 квітня 2018 року.

У разі додаткових питань звертатися на електронну адресу  [email protected]

Контактна особа: Уляна Волошинівська.

Контакти

 • ФРГО «Західноукраїнський ресурсний центр»
 • [email protected]
 • (032)297 66 24

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.