До 24 листопада триває набір заявок в рамках проекту-конкурсу Polish-Ukrainian High-Tech Hub 2017, скерованого як до українських стартапів, винахідників i інноваторів, так і до польських інвесторів та інвестиційних фондів.
8 грудня провідні польські інвестори та стартапи з України зустрінуться у Києві під час першої такого плану конференції, метою якої буде підбиття підсумків конкурсу.
Ініціатором проекту є Відділ сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща у Києві. Офіційно про реалізацію проекту біло оголошено під час конференції „Підприємництво – Інноваційність – Регіональний розвиток”, яка відбулася 18 вересня п.т. у Києві в рамках проекту допомоги задля розвитку Міністерства розвитку Республіки Польща для України під назвою „Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів”, що реалізується за кошти Польської допомоги задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. У конференції взяли участь, зокрема, І заступник Міністра розвитку РП Єжи Квєціньскі, І
заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов, І заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло.
Проект Polish-Ukrainian High-Tech Hub – це результат симбіозу двох типів очікувань: представники наукових кіл в Україні шукають фінансування для своїх проектів та шанс виходу на європейські ринки, з другого боку польський ринок VC шукає нові, перспективні інвестиційні цілі.
У рамках проекту кожен український стартап, інноватор, винахідник і автор інноваційного проекту може подати свій проект до конкурсного розгляду. Єдиною умовою на початковому етапі є заповнення заявки англійською мовою. Заявка розміщена на сайті: http://startuphub.pl/kyivtechhub17/
Реєстрація проектів закінчується 24 листопада 2017 р.
POLISH-UKRAINIAN HIGH-TECH HUB 2017
Далі фонд Startup Hub Poland проаналізує надіслані проекти та обере 30 найкращих команд для представлення можливостей їх реалізації з точки зору бізнесу та технологічних рішень під час конференції, яка відбудеться 8 грудня 2017 р. У Києві (докладна програма на інтернет-сторінці заходу).
Польські фонди CV, які приймають участь у проекті, матимуть можливість провести бліц-зустрічі (speed-dating) з представниками кільканадцяти обраних ними проектів. Участь у конференції є безкоштовна. Автори проектів і інвестори, які зацікавлені в участі можуть пройти електронну реєстрацію на інтернет-сторінці заходу.
Проект реалізується за підтримки програми Польська допомога з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Організатори про проект:
Томаш Пісула, Голова правління Польського агентства інвестицій та торгівлі: З огляду на глобалізацію ринку праці та все більш інтенсивніший товарообмін, будь-які ініціативи, які сприятимуть інноваційності та рішенню складних проблем, є на сьогодні на вагу золота. Такі галузі як IT і біотехнології, що входять до складу високо інноваційних секторів, були офіційно занесені у польський список найбільш перспективних у контексті розвитку, секторів економіки. Україна є важливим бізнес-партнером для польських інвесторів. Окрім очевидних факторів, пов’язаних із сусідством, нас поєднує також якість та різнорідність талантів,а також спеціалістичних компетенцій, які є рушієм інноваційності. Дуже радий, що завдяки таким заходам ми створюємо можливість для українських стартапів знайти стабільні джерела фінансування у Польщі, що сприяє ущільненню наших стосунків.
Бартош Мусяловіч, Керівник Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства РП у Києві: Проект є відповіддю на визначенні очікування ринку. З одної сторони – це потреби українських стартапів, інноваторів, науковців і винахідників, які пропонують цікаві, перспективні та інноваційні ідеї та, які шукають джерела для їх фінансування. З другої сторони – це потреби польських інвесторів та інвестиційних фондів, які шукають цікаві та багатообіцяючих з точки зору бізнесу проекти. Polish-Ukrainian High-Tech Hub спростовує цим потребам, створюючи платформу для налагодження співпраці між цими обома середовищами.
Мацєй Садовскі, Голова правління фонду Startup Hub Poland: Серед проектів з цілого світу, які протягом 6 років подавалися до фонду з метою пошуку фінансування, стартами з України є найбільш представлені за чисельністю. Географічна та культурна близькість та безвізовий рух для українців, які мають біометричні паспорти, є причиною того, що польські інвестори все охочіше цікавляться технологіями
походженням власне з цієї країни.
Катажина Вензовска, в.о. Директора Польського Інституту у Києві: Нас тішить, що українські новатори шукають можливості співробітництва з польськими інвесторами, адже ніщо так не зближує, як спільність інтересів. Для обох сторін це буде, безумовно, цікавим досвідом, можливістю ознайомлення з новими моделями функціонування на ринку, але, передусім, нагодою для розширення мережі партнерів з обох сторін нашого кордону. Сподіваємось, що цей проект сприятиме розвитку економіки, заснованої на знаннях та інноваціях, як у Польщі, так і в Україні.
Коментарі