Громадська організація «Діксі ГРУП» оголошує п’ятий конкурс для журналістів-розслідувачів в рамках Проекту USAID «Прозора енергетика». Проект спрямований на боротьбу з корупцією та поліпшення фінансової прозорості в енергетичному секторі України.
Ключові завдання в рамках проекту: підготовка журналістських розслідувань та/або спеціальних репортажів у текстовій та/або мультимедійній формі для розкриття публічно недоступної інформації/даних у галузі енергетики, “чорних скриньок” (ситуацій приховування або відсутності доступу до суспільно важливої інформації)
До участі у конкурсі запрошуються журналісти друкованих видань, онлайн-ресурсів, теле- та радіокомпаній, а також незалежні журналісти-фрілансери.
Вимоги до кандидатів:
- Наявність портфоліо розслідувань на подібну тематику;
- Розуміння можливих пов’язаних із розслідуванням ризиків та готовність до них.
Розслідування можуть мати як національний, так і регіональний/місцевий масштаб (розслідування місцевого масштабу повинні містити первинний аналіз щодо можливості/неможливості застосування відповідних висновків для інших регіонів України).
Матеріали мають стосуватися і розкривати запропоновані теми у газовому та електроенергетичному секторах, сфері виробництва і постачання тепла, секторі нафти і нафтопродуктів. Повний перелік тем - за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1l9gESJRtTswoIb701pwVwxQIVsKmMfFvBjgvLXIr9nw/edit.
Матеріали мають бути оприлюднені/опубліковані українською або англійською мовами (в окремих випадках дозволяється використання російської) у регіональних та/чи національних ЗМІ. Мінімальний обсяг сюжетів для телебачення та радіо – 3 хвилини; для друкованих та онлайн-ЗМІ – 5 тис. друкованих знаків з пробілами.
Тривалість розслідування та підготовки матеріалу - не більше за 1,5 місяці.
Повний пакет документів повинен містити:
- Резюме/CV з описом відповідного досвіду.
- Лист-пропозицію (форму можна скачати за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1qtHUDV-LOnynZk1E9U8ivRZB5GMn60GV6jFuRbFZY5c/edit).
Конкурсна комісія оцінюватиме пропозиції з підготовки матеріалів за наступними критеріями:
досвід проведення розслідувань;
відповідність запропонованим темам, відкриття доступу до нової суспільно важливої інформації;
вартість послуг.
Усім фіналістам конкурсу Проект USAID надасть можливість співпрацювати зі своїми експертами для отримання консультацій.
Пропозиції розглядаються по мірі надходження. Повний пакет документів надсилайте за адресою [email protected], зазначивши у темі листа «Конкурс для журналістів».
Коментарі