bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс інтернет-активізму The Bobs
19.02.2015

19 лютого 2015 року німецька медіакомпанія Deutsche Welle оголошує про початок  міжнародного конкурсу інтернет-активізму The Bobs – Best of Online Aktivism. Конкурс стартує з новими номінаціями та новим призом "За свободу слова".

Одинадцятий рік поспіль Deutsche Welle нагороджуватиме найкращі інтернет-проекти та активістів із різних країн світу. Для участі в The Bobs приймаються проекти, написані однією з 14 мов конкурсу: українською, англійською, арабською, бенгальською, гінді, індонезійською, іспанською, китайською, німецькою, перською, португальською, російською, турецькою або французькою. Номінувати можна інтернет-сторінки різних форматів - блоги, мікроблоги, Facebook-сторінки, веб-сайти, YouTube-канали, подкасти та інше.

Реєстрація учасників на The Bobs триває до 12 березня 2015 року. Українські учасники можуть подавати заявки тут: http://thebobs.com/ukrainian/. Узяти участь у #thebobs15 може кожен.

Номінації конкурсу

#thebobs15 відбувається за новою концепцією. DW вперше вручить приз "За свободу слова". Його отримає особистість або ініціатива, яка особливим чином захищає в інтернеті право людей на вільне висловлювання думок.

Переможців конкурсу обиратимуть у трьох нових номінаціях: "Найкраща соціальна ініціатива в мережі", "Безпека й захист особистих даних", "Мистецтво та медіа". У цих номінаціях конкуруватимуть проекти з різних країн. Переможців визначатиме міжнародне журі. Україну в журі The Bobs представляє директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

У номінації "Найкраща соціальна ініціатива в мережі" журі обере проект, який використовує можливості цифрових комунікацій, аби прискорити позитивні зміни в суспільстві. Наприклад, у сфері освіти, рівноправ'я, охорони здоров'я, довкілля та ін.

Для номінації "Безпека й захист особистих даних" розшукуються рішення у сфері програмного забезпечення або сайти, які допомагають інтернет-користувачам захищати особисті дані та приватну сферу. Наприклад, за допомогою зручних мобільних додатків (apps) або докладного інформування. Інструменти, які дозволяють ефективно оминати цензуру в інтернеті, теж пасують у цю номінацію.

"Мистецтво та медіа". У цій номінації нагороджуємо проект, який видатним чином використовує засоби цифрової комунікації, щоб мистецьки інтерпретувати важливі суспільні теми. Шанси на успіх також мають ініціативи, які сприяють інноваційному використанню інформації в мас-медіа - наприклад, зі сфери громадянської журналістики та журналістики даних.

Окрім того, для кожної мови конкурсу є окрема номінація: "Вибір користувачів: найкраща сторінка…" (українською, англійською, німецькою, китайською та іншими мовами - загалом 14). Інтернет-користувачі подають свої пропозиції до 12 березня на сайті конкурсу. Потім член журі, який відповідає за кожну мову, обирає п'ятьох фіналістів. Переможців у мовних номінаціях обирають виключно інтернет-користувачі під час відкритого онлайн-голосування на сайті The Bobs. Голосування стартує 9 квітня.

Переможці трьох міжнародних номінацій будуть запрошені на церемонію нагородження, яка відбудеться 23 червня 2015 року під час медіаконференції Deutsche Welle Global Media Forum у Бонні. Володар призу DW "За свободу слова" буде оголошений 26 лютого.

Оксана Романюк: "Конкурс The Bobs – важливий механізм глобальної солідарності. У цьому конкурсі беруть участь люди з різних країн незалежно від віросповідання, політичних поглядів, класів і поділів. Їх об’єднують активна життєва позиція і цінності. Для України це шанс учергове гідно представити себе на міжнародній арені, довести свою природню європейськість, цивілізованість, сучасність і активність. Це шанс показати на практиці, чого саме прагнуть українські громадяни, і шанс протистояти інформаційним маніпуляціям про Україну ще й на цьому рівні. Я вітаю відкриття конкурсу і для мене честь бути суддею від України. Вперед до перемоги!"

Генеральний директор DW Петер Лімбург підкреслює: "Ми фокусуємо наш міжнародний конкурс на провідній темі Deutsche Welle – діяльності на користь свободи преси та свободи думки в усьому світі. Водночас завдяки концентрації на трьох номінаціях конкурсу, переможців яких обирає міжнародне журі, ми посилюємо постійний ефект конкурсу у всесвітній мережній спільноті".

Корисні лінки й посилання:

http://thebobs.com/ukrainian/ - всі деталі, етапи, правила та критерії конкурсу

https://www.facebook.com/dw.thebobs

https://twitter.com/dw_thebobs

dw.de/presse

#thebobs15

Контактні особи:

Gabriel Gonzalez Zorila, керівник проекту: Tel. 0228. 429-2684, [email protected]

Аніта Грабська, редакторка The Bobs українською: Tel. 0228. 429-4786, [email protected]

 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.