1 березня 2009 року розпочинається Перший етап Всеукраїнської стипендійної програми ім. Івана Пулюя, яка проводиться для студентів національних вузів Львова, Харкова, Одеси і Сімферополя.
Основною метою створення Всеукраїнської стипендійної програми ім. І.П. Пулюя є формування національної самосвідомості студентської молоді та надання їй практичних можливостей для особистого і професійного розвитку в межах України.
Завданням Всеукраїнської стипендійної програми ім. І.П. Пулюя є підтримка і матеріальне заохочення обдарованої молоді, інтелектуальний потенціал якої в майбутньому послугує соціально-економічному розвитку України.
Учасником конкурсного добору може стати будь-який студент, що навчається в одному з вузів-партнерів Всеукраїнської стипендійної програми імені Івана Пулюя, перелік яких зазначено на веб-сайті проекту, де також можна заповнити аплікаційну форму учасника Програми та детальніше ознайомитися з умовами її проведення.
Останній термін подачі заявок на здобуття стипендії – 20 березня 2009 року.
На створення Програми її організаторів надихнула постать Івана Пулюя (1845-1918) – ученого-фізика світового рівня, відомого ще й як українця, який в повній мірі пізнав гіркоту відірваності від свого коріння. Пулюй був завідувачем кафедри фізики, деканом першого електротехнічного факультету, ректором Німецької політехніки у Празі, ініціатором відкриття першої в Європі електростанції, що працювала від змінного току, а також винахідником електронно-променевої трубки, під дією якої вперше – набагато раніше за Рентгена, з яким учений працював на той час в одному кабінеті, - зробив знімок кісток руки своєї маленької доньки. Коли у 1901 році Вільгельм Рентген отримав Нобелевську премію за відкриття Х-променів, авторство якого належало Пулюю, Ейнштейн написав ученому: «Хай залишається при Вас сатисфакція, що й Ви вклали свою частку в епохальне відкриття. Хіба цього мало? А коли на тверезий розум, то все має логіку. Хто стоїть за Вами, русинами (так тоді називали українців), — яка культура, які акції? Прикро Вам це слухати, та куди дінешся від своєї долі? А за Рентгеном — уся Європа».
Життя людини, ім’я якої носить ця Програма, - символ одного з найбільш неоднозначних і складних періодів в історії України, коли для того, щоб реалізувати свій інтелектуальний потенціал українцям доводилося залишати свою батьківщину і жити на чужині. Вибір імені Івана Пулюя для назви освітнього проекту всеукраїнського масштабу, в свою чергу, – символ змін, які дозволять перспективній українській молоді відчути себе потрібними у своїй країні і отримати всі можливості для особистого розвитку, не полишаючи її у пошуках іншої долі.
Всеукраїнську стипендійну програму ім. І.П. Пулюя започатковано під егідою Кирило-Мефодієвської фундації, діяльність якої полягає у сприянні розвитку соціально-культурної сфери України і матеріальної підтримки соціально значимих громадських ініціатив.
Координація Програми здійснюється консалтинговою компанією «CareerGuide» - спеціалістами в сфері профорієнтації, працевлаштування та додаткової освіти студентів, випускників та молоді.
Коментарі