Оголошення про конкурс малих проектів із проведення громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів
Загальна інформація
Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» надав можливість громадським організаціям, благодійним фондам, органам самоорганізації населення та іншим непідприємницьким організаціям проводити громадську антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів. Антикорупційна експертиза є комплексною оцінкою проектів нормативно-правових актів на предмет їхньої корупціогенності. Висновок за результатом такої експертизи є обов’язковим для розгляду органами влади та прийняття до уваги у своїй роботі.
Коаліція неурядових організацій в складі Творчого об’єднання «ТОРО» - Transparency International Ukraine (Кіровоград), Центру громадської адвокатури (Львів), Центру політико-правових реформ (Київ) та Інституту прикладних гуманітарних досліджень (Харків) наразі доопрацьовує пілотний варіант методики проведення антикорупційної громадської експертизи. З метою апробації цієї методики Коаліцією за підтримки Програми розвитку ООН в Україні оголошено конкурс малих грантів.
Метою конкурсу є підтримка моніторингових громадських ініціатив, спрямованих на дослідження корупціогенних чинників в проектах нормативно-правових актах різного рівня. Очікується, що в рамках конкурсу його переможці проведуть власні експертизи із використанням пілотної громадської методики та опишуть свій досвід користування методикою проведення антикорупційної громадської експертизи з метою подальшої адаптації такої методики для потреб національних, регіональних та місцевих партнерів.
Тематичні пріоритети конкурсу можуть включати але не обмежуватися:
- Ведення малого бізнесу та підприємництво
- Аграрна політика та земельні відносини
- Екологія та природні ресурси
- Житлово-комунальне господарство
- Освіта та охорона здоров’я
- Дотримання законності та охорона правопорядку
- Транспорт і зв’язок, промислова політика
Максимальний розмір гранту в рамках цього конкурсу становить 8000 гривень. В рамках цього конкурсу Творче об’єднання «ТОРО» планує підтримати щонайменше 4 кращі проектні пропозиції, подані на конкурс.
Проектні пропозиції будуть оцінені за такими критеріями:
- відповідності поданої заявки тематиці та пріоритетам конкурсу;
- чіткість визначення змісту нормативного акту, щодо якого буде проведено громадську антикорупційну експертизу, включно з тематикою такого документу;
- рівень компетентності та досвідченості організації-заявника у сфері аналізу документів політики та/або аналізу нормативно-правових актів та/або виконання моніторингових кампаній;
- обґрунтованість того, яким чином проект сприятиме поширенню успішного досвіду користування методикою проведення антикорупційної громадської експертизи;
- конкретність, досяжність та практичність результатів, запланованих проектом;
- обґрунтованість та збалансованість бюджету проекту.
Спосіб подання та терміни реалізації проектів
- Проектні заявки мають бути складені за аплікаційною формою, що є додатком до цього оголошення. Організаціям, що пройдуть попередній відбір, буде запропоновано подати паперову версію заявки.
- Проектні заявки приймаються до 30 вересня 2012 року включно на електронну адресу [email protected] з поміткою в темі листа «Конкурс проектів з проведення громадської антикорупційної експертизи».
- Проекти мають бути реалізовані в термін з 10 жовтня по 15 листопада 2012 року.
- Заключні фінансовий та змістовний звіти, підготовлені згідно вимог організатора конкурсу мають бути надіслані на адресу Творчого об’єднання ТОРО до 30 листопада 2012 року.
Жюрі по відбору проектів складається зі спеціалістів Творчого об’єднання «ТОРО» - Transparency International Ukraine (Кіровоград), Центру громадської адвокатури (Львів), Центру політико-правових реформ (Київ), Інституту прикладних гуманітарних досліджень (Харків) та Програми розвитку ООН в Україні.
Умови підтримки проектів
- До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові благодійні та громадські організації, а також органи самоорганізації населення, зареєстровані в Україні не пізніше 31 грудня 2011 року.
- Кожна організація може подавати тільки одну заявку.
- Наявність в організації попереднього досвіду в проведенні моніторингових кампаній та/або аналізі нормативно-правових актів та/або розробці документів аналізу політики є перевагою.
- Підтримані проекти мають реалізовуватися виключно на території України. Географію реалізації кожного конкретного проекту визначає сам заявник.
- Обов’язковими додатками до проектної заявки є: проект нормативного акту, щодо якого заплановане проведення громадської антикорупційної експертизи; план адвокатування висновків за результатами експертизи; резюме ключових експертів.
- Власний внесок у фінансування проекту є не обов’язковим, але бажаним.
- Кошти гранту не можуть бути використані для придбання технічного обладнання та іншого устаткування, за виключенням обладнання, яке абсолютно необхідне для реалізації проекту. Такі придбання повинні бути детально обґрунтовані в заявці і погоджені з організатором конкурсу.
- Кошти гранту не можуть бути використані для інституційної підтримки організацій (оплата поточних адміністративних витрат, оренда офісу, комунальні послуги, комунікаційні витрати, якщо вони прямо не пов’язані з реалізацією проекту).
- В рамках конкурсу не підтримуються політичні партії, бюджетні установи та індивідуальні дослідники, а також проекти, спрямовані на проведення наукових досліджень та видання авторських монографій чи публікацій; комерційні проекти або проекти з комерційним підґрунтям.
- У разі отримання гранту, отримувач приймає на себе зобов’язання надати опис свого досвіду користування методикою проведення антикорупційної громадської експертизи з метою подальшої адаптації такої методики для потреб національних, регіональних та місцевих партнерів. Такий опис матиме вигляд звіту до Алли Волошиної, Творче об’єднання «ТОРО» ТІ Україна, у форматі *.doc на 5 сторінках кегль 12 Times New Roman.
Аплікаційна форма для участі в конкурсі малих проектів із проведення громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів прикріплена доданим файлом.
Зверніть увагу!
- Проектні заявки приймаються до 30 вересня 2012 року включно на електронну адресу [email protected] з поміткою в темі листа «Конкурс проектів з проведення громадської антикорупційної експертизи».
- Проекти мають бути реалізовані в термін з 10 жовтня по 15 листопада 2012 року.
- Заключні фінансовий та змістовний звіти, підготовлені згідно вимог організатора конкурсу мають бути надіслані на адресу Творчого об’єднання ТОРО до 30 листопада 2012 року.
Коментарі