Не секрет, що програму “мінімум” з підготовки до турніру Україна таки винконає. Два стадіони, аеропорти та найважливіші ділянки автошляху будуть здані вчасно. А як бути із кадрами ?
Досвід підказує: чим крутиший стадіон, тим більше компетентних фахівців для обслуговування він потребує. Схожа ситуація із готелями та іншою інфраструктурою.
Першим, до кого звернеться іноземний (місцевий) вболівальник (турист, перехожий) буде “людина у формі”. В класичному розумінні - це правоохоронець або представник окремої служби сервісу. Але в Україні
такий сценарій не працює.
Висновок один - потрібні компетентні люди із знанням, як мінімум, однієї іноземної та привітною посмішкою. Вихід є - волонтер !
Основна фішка в підготовці останніх полягає в тому, що часу на їх навчання катастрофічно мало. Волонтерська команда УЄФА буде сформована тільки наприкінці цього року. Потім - навчання в електронному вигляді. За місяць (!) до старту ЧЄ-2012 передбачається практична підготовка.
На підготовку волонтерів приймаючих міст виділено більше часу. Проте, єдиної всеукраїнської волонтерської концепції поки не існує. Отже, кожен готуватиме молодь, опираючись на власні міркування та досвід.
З іншого боку, волонтерство в Європі є окремим соціальним явищем, яке не потребує додаткової реклами серед населення. А в Україні безкоштовна волонтерська праця є незрозумілим фактом для багатьох наших громадян.
Отже, агітувати та залучати добровольців варто якомога раніше. А розпочати їх навчання потрібно було ще вчора. Зробивши такі висновки, волонтери Києва, які візьмуть участь в організації Євро-2012, готуються самостійно.
Тепер кожен охочий може долучитись до занять
у волонтерському Клубі Євро-2012. Схожі гуртки вже діють у Харкові та Донецьку. Наступний крок - популяризація волонтерства за межами приймаючих Євро-2012 міст. Адже Україна та її активні громадяни мешкають не тільки в Києві, Харкові, Донецьку та Львові…..
Коментарі