bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Як українській молоді та волонтерам не стати аборигенами під час Євро-2012 ?   

Також до футбольного свята влада підготує найнеобхідніші об’єкти інфраструктури: аеропоти, дороги, стадіони, тощо. Якою ціною, це вже інше питання. В будь-якому разі, сцену для вечірки під назвою “Євро-2012” намагатимуться змонтувати належним чином. Але як потрапити на свято місцевим мешканцям, а особливо зацікавленій молоді, залишається здогадуватись.

Де жити ?
Парадокс полягає в тому, що житло стане однією з найактуальніших проблем під час ЧЄ-2012 не стільки для іноземців, скільки для місцевих. Судіть самі. За повідомленнями ЗМІ, Київ повністю виконує план щодо розміщення гостей під час турніру. Але мова йде про місця в готелях тільки для цільової групи УЄФА, яка потребує 7300 номерів для проживання у столиці.
Окрім V.I.P., футбольні поєдинки приїдуть дивитись сотні тисяч іноземних вболівальників. Враховуючи те, що фінальний матч пройде 1 липня 2012 року в українській столиці, не важко здогадатись, який ажіотаж очікує на ринок нерухомості. Не потрібно бути фаховим ріелтором, аби спрогнозувати шалене зростання цін за оренду житла. Сьогодні вартість однокімнатної квартири в Києві складає близько 40 $ на добу. У скільки разів вона зросте під час футбольних баталій ?
Аби полегшити становище, чиновники заявляють про поселення туристів у студентських гуртожитках. Для зведення та ремонту останніх Державна цільова програма з підготовки та проведення Євро-2012 (ДЦП) передбачає чимало суму. Але куди подіти студентів, які проживають в цих гуртожитках ? Чи зможе наша молодь скласти фінансову конкуренцію своїм ровесникам з Європи ?


Квитки на матчі та проїзд
Тут ситуація кардинально не відрізняється. По-перше, віце-прем’єр Борис Колесніков нещодавно повідомив про намір ввести єдиний проїзний квиток в громадському транспорті під час проведення турніру. Попередня його вартість від 18 до 25 євро (180-250 грн.), але така ціна не поширюється на міста, які мають метрополітен. Отже, тільки за проїзд київській і харківській молоді доведеться викласти ще більшу суму.
По-друге, продаж квитків на матчі контролюватиме УЄФА. Футбольна асоціація є абсолютно демократичною, тому і вартість білетів буде для всіх вболівальників однаковою. Пан Лубківський запевнив, що сума буде нижчою, ніж на матчі Євро-2008, але на скільки саме, не уточнив. У ЗМІ повідомляється, що найдешевший квиток у 2008 році коштував 500 євро. І навіть якщо дана цифра суттєво завищена, українським студентам доведеться викласти відразу декілька стипендій, аби на власні очі побачити хоча б один футбольний поєдинок.


Волонтерство.
В цій сфері УЄФА також зберігає рівність між всіма кандидатами. Разом з тим, організація не покриває витрати добровольців на проїзд і проживання. Отже, молоді люди з міст, які не входять до списку приймаючих Євро-2012, фактично залишаються за бортом волонтерського проекту УЄФА. Буде безглуздим мотивувати їх безкоштовно працювати повний робочий день та ще й сплачувати за житло та проїзд. Нагадаємо, що робота волонтера, в тому числі, під час Євро-2012 фінансово не оплачується.

В кінці варто підкреслити. Євро-2012 – це дійсно свято і безпрецедентна подія в історії України. Хотілося б, аби молодь та залучені волонтери були повноправними його господарями і не відчували себе гостями у себе ж вдома.

Всеукраїнський центр волонтерів - 2012

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.