bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз


+ Пiдписатися

Ініціативну громаду – у громадську раду. Випуск №7 «ДПСУ»   

http://www.bogdanovich.org.ua/33
———

Київ, 04.02.2011

3 лютого 2011 р. відбулися установчі збори Громадської ради при Державній пенітенціарній службі України (до адмінреформи – Державний департамент України з питань виконання покарань). Одразу було видно гарну організацію. Військові (до майорів включно) супроводжували учасників зборів від прохідної і до прохолодної актової зали з перевернутою пентаграмою на стелі.

Люб’язно розказували де гардероб та туалети. Був то прояв гостинності чи звичка конвоювати – я так і не визначився. :)

Непогано підготувалась і ініціативна група. При реєстрації всім роздали списки учасників установчих зборів, де надали коротку інформацію про організацію та про самого делегата. Це мабуть єдиний ЦОВВ, де перечитували і обробляли подані до участі у зборах документи. Окрім того, видали мандати та беджі. На столах у президії стояли пляшки з водою. Цікаво, звідки взялись кошти? Також, не було проблем з не допущенням до установчих зборів – всі, хто подали документи належним чином, мали змогу взяти учать в зборах.

Відкрив збори Голова ініціативної групи, співголова колишньої Громадської ради, член ВГО «Асоціація ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби України» Штанько Іван Васильович. Розказавши про діяльність попередньої Ради, перейшов до питання обрання Лічильної комісії. Запропонував кількісний склад в розмірі трьої осіб. Коли з залу запропонували п’ять – він сказав, що це забагато. Коли учасники зборів наполягали на голосуванні з цього приводу, Штанько проігнорував і підвів підсумок, що вирішено три особи. Цікаво, ким це вирішено і хто надав йому право вирішувати за всіх? Та й в загалі, не можу сказати, що початок зборів він проводив добре і без упередженості.

В Лічильну комісію було обрано двох представників попередньої Громадської ради та одного «нового», який, як мені здалося, був знайомий зі «старою» командую та симпатизував їм.

Далі за порядком денним було обрання Голови зборів. З чотирьох кандидатів, фаворитами стали двоє – Хмельницький Богдан Станіславович, Голова ВГО «Центр захисту прав людини «Свобода» та Мукшименко Алла Петрівна, співголова колишньої Громадської ради, у минулому – інспектор спецвідділу київського СІЗО, наразі – Голова Правління ВГО «Всеукраїнський центр правової допомоги «Громадський захисник» (правда, цікаве поєднання?), що набрали по 27 голосів. Було призначено другий тур. З перевагою в один голос перемогла Мукшименко А. П., що набрала 31 голос. Особисто я не перераховував, але з зали неодноразово лунало, що за неї нарахували не 31, а 28, що змушує замислитись.

Новообрана Голова швидко зайняла місце в президії і почала проводити збори – досить чітко і організовано. Хоча можливість висловлюватись давала не всім і не завжди. Зокрема своєму колишньому конкуренту Богдану Хмельницькому декілька разів закривала рот.

Далі установчі збори вирішили зарахувати до Громадської ради всіх присутніх на засіданні (58 осіб), хоча Мукшименко усіляко цьому упиралась – адже, на її думку, 25 осіб – це найбільш оптимальна (для кого?), науково обґрунтована (ким?) і керована (знову ж таки, ким?) кількість.

В кінці зборів визначилось, що одного з учасників не зареєстрували належним чином – не видали мандат і, відповідно, не внесли до списку п’ятдесяти восьми членів нової Громадської ради. По суті, це була технічна помилка ініціативної групи, яка не запросила його до реєстрації – адже в приміщення можна було попасти лише через КПП, на якому перевіряли документи, відповідно до списку учасників зборів. Мукшименко Алла Петрівна намагалась і цьому завадити, агітуючи не голосувати за приєднання ще одного члена до Громадської ради, аргументуючи це тим, що вона юрист і що відповідно до Постанови КМУ № 996 від 03.11.2010, в установчих зборах можуть брати участь лише зареєстровані учасники. Не те, щоб я був не згодний з тим, що треба реєструватись, але по-перше, в Постанові взагалі про це нічого не йдеться (чи це будь який юрист може вигадувати факти?), а по-друге, це була помилка реєстраційної групи – в списках учасників зборів він включений був. Але не дивлячись на перешкоди, установчі збори проголосували за кількісний склад в 59 осіб, виправивши таким чином помилку ініціативної групи.

Я запропонував визначитись з датою перших зборів Громадської ради, але Мукшименко повідомила, що вся інформація буде на сайті, на сьогодні порядок денний вичерпано і закрила збори. При цьому, було піднято декілька мандатів, власникам яких так і не надали змогу висловитись. На моє питання, хто, все ж таки, визначить дату перших зборів, чи не вона одноосібно, Мукшименко відповіла, що вона такий самий член Громадської ради як і ми усі, чим, на мою думку, по-перше, зняла з себе відповідальність, а по-друге, ще раз підтвердила, що це не може вирішуватись однією особою.

P.S. Користувачам соціальної мережі «В Контакте»: Якщо вам сподобались мої коментарі «Ініціативну громаду – у громадську раду», і якщо ви хочете бути проінформовані про наступні випуски, або про іншу інформацію, відносно здійснення мною громадського контролю за органами державної влади, прошу натиснути «Подписаться» на сторінці http://vkontakte.ru/public22962914.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi


Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.