Попри анонсоване реформування ЖКГ в країні та курс на створення об’єднань співвласників, кияни зустрічають жорсткий опір своїм ініціативам в особі приватних ЖЕКів.
Ще в березні 2010 року компанія депутата Київради Дениса Костржевського ТОВ «БК «Міськжитлобуд» у поданих її представниками позовах до суду стверджувала про те, що продала три квартири в збудованому нею житловому комплексі «Голосієво» по два рази кожну.
Перший раз - офшорці «Сармос Лімітед», другий – зовсім помилково – трьом фізичним особам. Свою прикру помилку «Міськжитлобуд» попросив суд виправити. Шлях компанія директора аеропорту «Жуляни» запропонувала простий. По-перше, визнаємо договори 4-х річної давнини про участь у будівництві недійсними. По-друге, квартири, в яких люди зробили ремонт та проживають вже понад два роки забираємо. По-третє, взамін повертаємо їм символічну грошову компенсацію, сума якої в декілька разів менша за ту, що вони сплатили ТОВ «БК «Міськжитлобуд» в момент купівлі житла.
За якимось дивним збігом обставин «Міськжитлобуд» націлився на квартири, що належали трьом представникам різних керівних органів нещодавно утвореного в будинку об’єднання співвласників «Голосіївська фортеця». Саме це об’єднання у суді намагається особисто ліквідувати директор столичного летовища Д.Б. Костржевський. Начебто, через те, що його забули запросити на урочисті збори власників квартир. Зі слів же представників ОСББ причина банальніша - об’єднання складає потенційну загрозу для одного з бізнесів депутата – приватного ЖЕКу ТОВ «ЕО Голосієво».
Ряд дивних збігів обставин значно розширився після детального ознайомлення з позовними заявами «Міськжитлобуду». Одразу ж мешканці «Голосієва» віднайшли, що директор офшорки «Сармос лімітед» є виконуючим обов’язки директора ТОВ «БК «Міськжитлобуд». Ще згодом через суд з’ясували про те, що рахунок офшорної компанії, вказаний у реквізитах договорів про купівлю квартир у «Міськжитлобуду» відкритий в банку «Хрещатик» на рік пізніше за дату начебто укладення цих документів. Все це, та багато інших несподіванок наштовхували лише на одну думку – договори про продаж квартир «Міськжитлобудом» офшорній компанії – підробка, а весь процес затіяний забудовником – шахрайство. Тому, у червні цього року, близько 260 мешканців будинку № 13 по вулиці Голосіївській звернулися до Президента України та Прем’єр-міністра України з колективними листами, в яких поінформували зокрема про незаконні спроби «Міськжитлобуду» у злочинний спосіб позбавити квартир людей, які активно відстоюють право власників квартир на самостійне господарювання у своєму будинку.
Схожі звернення спрямували до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, профільних комітетів Верховної Ради та окремих народних депутатів. По виконавчій вертикалі вказані листи дійшли до Голосіївського відділку міліції, де заявники надали необхідні матеріали та докази шахрайства з боку посадових осіб ТОВ «БК «Міськжитлобуд».
Відповідь чекали довго та все ж отримали. Майор міліції А.В. Лобашев постановив відмовити у порушенні кримінальної справи. Його вердикт - ознаки складу злочину відсутні, оскільки посадові особи «Міськжитлобуду» заперечують те, що між будівельною компанією та офшоркою «Сармос лімітед» укладалась угода і зазначають, що «Міськжитлобуд» не продавав цільових облігацій «Сармосу» і не отримував від нього грошових коштів. Три позови у суді посадові особи «Міськжитлобуду» пояснили оригінально. Документи про начебто продаж трьох квартир «Міськжитлобудом» офшорній компанії «Сармос лімітед» приніс у пакунку та залишив в офісі забудовника один з теперішніх власників квартир. В суд «Міськжитлобуд» направив їх, начебто, щоб зрозуміти кому ж все ж таки належать квартири.
Те, що сказане посадовими особами компанії депутата Київради не можна було ув’язати одне з одним, міліцію чомусь не здивувало, а ось власників трьох квартир в «Голосієво», яких так старанно збирався виселити «Міськжитлобуд», більш ніж. Останні оскаржили постанову про відмову у порушенні кримінальної справи у київській Прокуратурі. Попросили скасувати її, провести перевірку законності дій майора міліції, порушити кримінальну справу у зв’язку із шахрайськими діями посадових осіб ТОВ «БК «Міськжитлобуд» та надання ними завідомо неправдивої інформації. Поки в Ударцова думають, що робити із цими проханнями, спантеличені наполегливістю борців з об’єднання співвласників міськжитлобудівці занесли в суд клопотання. Коротке і зрозуміле: «просимо закрите провадження у справі».
Таким чином, вже дві з трьох квартир представників «Голосіївської фортеці» успішно відвойовані. Попереду третя.
Коментарі