bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

100 і 1 спосіб наповнити благодійну скриньку
16.09.2010

Сьогодні зранку мене розбудив дзвінок університетського друга, який запропонував мені відвідати семінар “Благодійні скриньки: досвід практиків”. Пояснив, що там будуть видатні файндрейзери з усієї країни, і я нічого не втрачу, якщо послухаю, що розповідають професіонали про залучення коштів на благодійні проекти.

Спочатку я подумав, що хтось пустив “пушку” ніби то я раптово розбагатів. Але прочумався, попив кави, звільнив місце на карті пам’яті фотоапарату, зібрався і рушив до метро.

Захід вже розпочався, коли я дістався Фролівської. Зліва від “Центру практичної філософії” стояла група людей, що займалась вирішенням якраз таки не практичних питань (в філософському сенсі). Це були чоловіки та жінки з транспорантами “Ні гомосексуалізму в Україні”.

Я чомусь захотів їм запропонувати перебратись десь до Верховної Ради чи на Банкову. Вже було підійшов та відкрив рота, але згадав, що біля ВР бачив якісь намети, а біля них люди моляться. Тому розцінив свою пропозицію як недоречну і пішов до “Центру практичної філософії”.

Організатором заходу виступив “Український форум благодійників”. Були присутні представники громадських організацій, ЗМІ, приватні благодійники, представники компаній, що беруть учась в файндрейзингових проектах.

Щойно попав до конференц-холу побачив землячку (я родом з Рівного) Альону Герус, яка саме презентувала кейс “Фундації князів благодійників Острозьких”. Очевидно, що Ніну Гаєвську та Ксенію Дронь (Всеукраїнський благодійний фонд “Від серця до серця”) я пропустив.

Альона розповідала про благодійну акцію “Різдво для всіх”, що проходила в Рівненській області в 2008 та 2009 роках. Треба сказати, що враження від презентації практика ні з чим не порівняти. Навіть якщо саме поняття “файндрейзинг” вам пояснили нещодавно, слухати успішних людей приємно. Тим паче люди продукують благодійництво, а до такого явища я ставлюсь з повагою.

Так ось, про “Різдво для всіх” в Рівному. Щоб не переказувати слова Альону, розповім про те, що, на мою думку, може знадобитися при проектуванні благодійних зборів.

Перше, це вразило київських колег, - це підхід до партнерів. Так для успішної реалізації “Різдво для всіх” перед командою “Фундації князів благодійників Острозьких”(далі Фундації) стояло завдання домовитись з керівництвом великих супермаркетів Рівного про розміщення на касах магазинів благодійних скриньок.

Погодились “Fozzy” та “Наш Край”. Якщо останні мають волинське походження, то в “Fozzy” питаннями співробітництва з благодійними організаціями займається київський офіс. Не зважаючи на труднощі, рівнянам вдалося заручитися підтримкою “Fozzy”. Щойно Альона сказала це, як з залу почали запитувати “Як ви це зробили?”.

Виявляється, проведення подібних акції заборонено в супермаркетах Fozzy group і київським колегам неодноразово доводилось чути “ні” на проведення благодійних акцій в “Сільпо” та “Fozzy”. “А нам дозволили”, - сказала на те Альона, явно вперше почувши про таку особливість комунікаційної політики Fozzy group.

Отже, успішні файндрейзери мають бути хорошими продавцями.

Критично сприйняли учасники семінару той момент доповіді Альони, де вона говорила про винагороду волонтерам, які роздавали флаєри в супермаркетах та інкасували скриньки. Не зважаючи на те, що чинне законодавство передбачає адміністративні витрати благодійного фонду в розмірі до 20 % від загальної суми збору, авторитетний (так на нього всі дихали) дядько критикував Фундацію за те, що 10% вони роздали волонтерам за роботу. Робив він це з таким виглядом, що мені стало зрозуміло - він тут ”головний”.

Багато було приділено уваги благодійним скринькам, що мене не здивувало, виходячи з назви семінару. Було цікаво поспостерігати, як учасники інтерпретували назву заходу. Всі ж розуміли, що треба розповідати про файндрейзинг, але так, щоб не той дядько був “головним” на семінарі, а скринька. Одні говорили про товщину картону з якого робиться бокс для внесків. Інші рахували скільки треба скотчу, аби обмотати 100 скриньок. Дискутували на теми: напроти, якої чакри слід тримати скриньку волонтеру, куди волонтер має дивитись під час благодійного акту та якої площі має бути складське приміщення для зберігання скриньок.

До речі, щодо останнього, мені сподобалась думка, що скриньки мають бути постійно в роботі, бо в нас знедолених вистачає і, дійсно, не всі отримують допомогу.

Загальне враження склалося, ніби учасники семінару на власному досвіді переконалися в тому, що диявол ховається в деталях. Кожен професіонал знає, що воно так і є.

В мене на цьому все. Робіть добро! (коментуйте ;-))

Контакти

Коментарі

Анна Чайковська   5176 днів тому   #  

Тарасе, дякую за інформацію. Але виникли питання. Будь ласка, докладніше про те, "напроти, якої чакри слід тримати скриньку волонтеру, куди волонтер має дивитись під час благодійного акту..." . Це для мене нове. Трохи поясни.

  •   Пiдписатися на новi
Олександр Хвостенко   5176 днів тому   #  

Тарасе, прочитав Ваш коментар і в мене виникло відразу до Вас декілька запитань:
Вам було не цікаво чи непотрібно те про що йшла мова на семінарі?
Ви свідомо викривили реальність чи, посто, "тупо" виклали свій погляд? Пояснюю. Ніхто не зациклювався на "чакрах", а до Альона по питанню винагороди волонтерам досіпався тільки один з експертів, а не "критично сприйняли учасники семінару". Було видно, що настрій він їй конкретно підпортив. Але завдяки йому було розтавлено крапки на деякими "і", що дало можливість зрозуміти деякі, так звані, складові успіху.
Кометар Ваш цікавий, але не зовсім об`єктивний. Треба бути обережнішим в деталях.
Особисто я в завхваті. Було безліч цікавої інформації в одному місці стосовно різних аспектів оботи зі скриньками. Тарасе, де ще можна булоб стільки отримати?! Я буду вдячний Вам за таке джероло, якщо воно існує.
З Вашого коментару склалось враження, що птрапили ви туди помилково. І так буває...
Але Ви перші прокоментували! Молодець!

  •   Пiдписатися на новi
Анна Чайковська   5176 днів тому   #  

До Олександра. Якщо Ви там були присутні, і тим більше в захваті, то поділіться досвідом і тим, що там було цікавого з читатами ГУРТу. На жаль, не у всіх була можливість відвідати цей захід. Я думала, що організатори заходу “Український форум благодійників”, розмістить якесь відео чи інші матеріали для поширення інформації серед ІГС. Дякую.

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    5175 днів тому   #  

Здається, тут є відео з заходу
Не дуже доброї якості, але є :)
https://www.youtube.com/watch?v=jitIWvG9I2M
https://www.youtube.com/watch?v=LPFTLqF0TsI
https://www.youtube.com/watch?v=VSM5YAE884s

Сподіваюсь, Тарас незабаром зайде сюди і прокоментує Ваші запитання :)

  •   Пiдписатися на новi
Олександр Хвостенко   5175 днів тому   #  

До Анни. Дуже цікаве запрошенння, але, нажаль, зараз не маю часу на написання статті. Хіба що трохи згодом. Але ще раз хочу запевнити всіх, що семінар був дуже цікавий. Мої вибачння для Тараса, якщо образив. Не хотів. Чесно.

  •   Пiдписатися на новi
Анна Чайковська   5175 днів тому   #  

В тому, що семінар був цікавий, ми не сумніваємося. Тому і інтерес до нього підвищений. Олександре, будемо чекати на статтю.

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.