bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Миколаїв рухається до електронного врядування
29.06.2010

Миколаївська міська рада прийняла програму «Електронне управління та електронна демократія в м. Миколаєві на 2010 - 2015 рр..». З текстом програми можна ознайомитися на сайті «Фонду розвитку міста Миколаєва»

Цей документ експерти однозначно оцінюють як прорив у використанні інформаційно-комунікативних технологій в практику роботи органів місцевого самоврядування. Слід також зазначити, що програма стала першим в Україні подібного роду документом, прийнятим міською радою, хоча при її розробці використовувався вже напрацьований досвід ряду українських міст, в тому числі Одеси, Борисполя та Вінниці.

Програма розроблена робочою групою, створеної у вересні 2009 р розпорядженням миколаївського міського голови в рамках проекту «Фонду розвитку міста Миколаєва» (ФРММ) за підтримки МФ «Відродження». Для участі в розробці були залучені експерти ОРІДУ Національної академії державного управління при Президентові України, громадської ради при Державному комітеті інформатизації України. Значна підтримка була надана мером міста Володимиром Чайкою Дмитровичем і фракцією Партії регіонів - найбільшої в Миколаївській міськраді.

Електронне управління - спосіб надання інформації і адміністративних послуг громадянам, бізнесу, інститутів влади при якому особисте взаємодія між чиновником і заявником мінімізовано і максимально можливо використовуються інформаційні технології. Електронне управління дозволяє оптимізувати процес надання адміністративних послуг, забезпечити реальну участь громадян у формуванні та здійсненні місцевої політики за допомогою технічних засобів, Інтернету та засобів масової інформації.

Що стосується терміну «електронна демократія», він визначає взаємовідносини влади з громадянами. Принцип цих відносин представлений у вигляді послуг, які влада надає населенню. Щоб полегшити доступ городян до інформації, програма передбачає створення електронних робочих місць для службовців міськвиконкому, відкриття точок доступу до мережі Інтернет (і, відповідно, до міських баз даних) на базі міської бібліотеки ім. М. Кропивницького. Однією зі складових частин програми стане реєстр і стандарти надання адміністративних послуг, вже розроблені міською владою. Основоположними принципами програми є доступ і доступність інформації та прозорість у роботі міської влади.

Програмою передбачається поетапне введення електронного документообігу в структурах міського самоврядування, що дозволить скоротити термін розгляду документів з 30 - 40 днів до 5 днів. Заплановано та впровадження елементів інтерактивності, тобто можливості звернутися в електронному вигляді до структур місцевого самоврядування та отримати відповідь по суті на своє звернення. За великим рахунком програма є документом, який позначає для Миколаєва шлях до вирішення проблем демократизації та удосконалення управлінського процесу за допомогою засобів інформатизації і визначає міську політику в частині використання інформаційних ресурсів місцевого самоврядування, створення єдиного інформаційного простору і стратегію широкого використання інформаційних технологій.

Реалізація програми дозволить забезпечити широку участь громадськості в процесі прийняття рішень. З нової системи кожен житель Миколаєва зможе не лише ознайомитися з нормативною базою, отримати необхідну довідку та дозвіл швидко, без тяганини, не виходячи з дому чи офісу, але й особисто брати участь у розробці проектів рішень міськради і міськвиконкому, розпоряджень міського голови. Система забезпечує мінімізацію корупції і виключення упередженості у прийнятті рішень - комп’ютери хабарів не беруть. Місто отримає економію часу та коштів: транспортних витрат, паперових носіїв, трафіку телефонного зв’язку і т. д.

Технології електронного урядування упроваджуються у всіх розвинених країнах, застосовуються в Росії, де вже діє федеральна інформаційно-комунікативна система «електронний уряд». Повинні діяти і українці, у тому числі миколаївці. Необхідно пропонувати рішення задач з використанням нових інформаційних технологій. Слід також зазначити, що Миколаїв та Миколаївська область разом з Одеською та Дніпропетровською областями входять до розпорядження Кабміну № 3560-р від 01.03.2010 «Питання реалізації пілотного проекту технології впроваджень електронного урядування», яка передбачає створення Національного центру підтримки електронного управління та виділення необхідних державних ресурсів для розвитку електронних технологій управління.

Програма прийнята! Що далі? Як багато ми знаємо хороших і корисних програм, що зберегли свої позитивні наміри лише на папері. Аргументи відмови від їх впровадження типові - відсутність коштів. Але управління, де постійно всі кошти кидаються на латання дірок - неперспективно. Для того, щоб стимулювати владу до розвитку електронного управління, в Миколаєві виникла ініціатива створення Громадської Експертної Ради «Елінг» (ОЕС «Елінг»). А отже, з метою подальшої консолідації зусиль органів місцевого самоврядування, державної влади, громадськості та ЗМІ з просування технологій електронного управління та електронної демократії в м. Миколаєві та Миколаївській області намічено перше засідання громадської ради «Елінг» відбудеться в 11-00 7 липня в лекційному залі міської бібліотеки ім. Кропивницького.

Запрошуємо зацікавлених громадських експертів та представників влади та бізнесу! З подальшими кроками впровадження електронного урядування в Миколаєві і області, познайомитися з досвідом інших міст і регіонів України, а також із закордонним досвідом можна на сайті www.ehronika.mk.ua

 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.